Żabka uruchamia nowy format sklepu. Powstają pierwsze oddziały z opcją „drive”

Żabka uruchamia nowy format sklepu. Powstają pierwsze oddziały z opcją „drive”
Po dotychczasowych sukcesach istniejących już formatów sklepów, przyszedł czas na kolejny. Tym razem to ukłon w stronę kierowców, ponieważ Żabka niebawem otworzy sklep w formule „drive”.
O autorze
1 min czytania 2023-10-02

Żabka to sieć sklepów, która rozwija się w zaskakującym tempie. Poza regularnym rozszerzaniem oferty dostępnych w niej produktów, wprowadzane są nowe formaty lokali. W marcu br. pisaliśmy o nowym formacie sklepu Żabka. Wówczas chodziło o dobrze już znane klientom wyspy w centrach handlowych. Tym razem, jak nieoficjalnie dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, właściciel planuje otworzyć zupełnie nowy rodzaj sklepu – Żabkę w formule „drive”.

Przypomnijmy, że dotychczas, poza tradycyjnymi lokalami oraz wyspami w galeriach handlowych, możemy spotkać między innymi takie punkty sklepów Żabka, jak:

To tylko kilka z dostępnych formatów. Do listy mogą dołączyć sklepy Żabka na stacjach benzynowych, sezonowe pawilony mobilne czy maszyny vendingowe. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Czym charakteryzuje się Żabka Drive?

Nowy format ma przypominać te opcje „drive”, które znamy chociażby z popularnych restauracji fast-food. W wyznaczonych miejscach można będzie złożyć zamówienie oraz odebrać zakupy. Produkty, które znajdą się w sklepach, mają być dostosowane głównie do potrzeb podróżujących. W większości będą to rzeczy z oferty gastronomicznej sklepu Żabka. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Portal wiadomoscihandlowe.pl podaje, że zgodnie z informacjami, które posiada, pierwsze sklepy powstaną w Zduńskiej Woli oraz w Piasecznie. W aplikacji TikTok pojawiło się już pierwsze nieoficjalne nagranie prezentujące Żabka Drive, które szybko stało się popularne.

@filipek_parabole12 #zabka #drivethru #pierwsza #w #polsce #piaseczno ♬ 600k – rondel

PS Żabka kolejny raz zaskakuje. Trwają testy automatu z alkoholem

W jednym z warszawskich sklepów Żabka Nano testowane jest nowe rozwiązanie. Klienci, podczas zakupu alkoholu, mogą skorzystać z innowacyjnej technologii. Żabka zapewnia, że jest to zgodne z prawem.

PS2 Żabka przenosi się do wirtualnej rzeczywistości. Futurystyczny sklep dostępny na Roblox

To była kwestia czasu. Żabka dołącza do grona firm obecnych na platformie Roblox. Sieć uruchomiła tam swój sklep. Chętni użytkownicy będą mogli wziąć udział w edukacyjnej grze, w której do zdobycia są żappsy.