Zalando dostarczy Ci paczkę, nawet jeśli nikogo nie ma w mieszkaniu

Zalando dostarczy Ci paczkę, nawet jeśli nikogo nie ma w mieszkaniu
„In home delivery” to efekt współpracy Zalando z firmą kurierską bpost. Dzięki technologii inteligentnego zamka, klienci będą mogli zdalnie zezwolić kurierowi na pozostawienie paczki wewnątrz ich mieszkania, nawet pod ich nieobecność.
O autorze
1 min czytania 2019-01-22

Ile razy było tak, że kurier przyjeżdżał do naszego domu z upragnioną paczką, akurat wtedy gdy byliśmy poza mieszkaniem. Zalando znalazło na to sposób – obecnie testowane jest rozwiązanie tzw. „In home delivery”, które umożliwi dostawcy dostarczenie naszej przesyłki bezpośrednio do mieszkania, nawet gdy nas tam nie będzie.

„In home delivery” jest efektem współpracy Zalando z firmą kurierską bpost. Dzięki instalacji technologii „inteligentnego zamka” w domach klienci będą mogli zdalnie za pomocą aplikacji, zezwolić kurierowi na zostawienie paczki wewnątrz mieszkania pod ich nieobecność.

Testy tego rozwiązania są obecnie prowadzone w Belgii, których celem jest sprawdzenie nie tylko, czy nowa technologia działa, ale czy konsumenci są gotowi na nią i czują się bezpiecznie z taką formą dostawy.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Osoby, które wzięły udział w testach w 90% przyznały, że są zainteresowane kontynuacją usługi, gdyż cały proces dostawy przebieg sprawnie i bezpiecznie. Natomiast wyzwaniem okazała się sama instalacja inteligentnego zamka, która była czasochłonna i dość kosztowna.  

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Pod koniec października br. Zalando ogłosiło, że wdraża Algorytmicznego Asystenta Mody (ang. Algorithmic Fashion Companion – w skrócie AFC), aby inspirować klientów personalizowanymi poradami dotyczącymi stroju – program posiadający już odpowiednią wiedzę sugeruje produkty na podstawie wcześniejszych zakupów klientów.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS2

Grupa Mall przeprowadziła z sukcesem pierwsze testy dostarczania przesyłek dronami w tej części Europy. Lot dronem w ramach programu pilotażowego odbył się 22. listopada na trasie Jirna-Zeleneč, a cały proces dostawy zajął zaledwie 5 minut.

PS3

W lipcu 2018 roku ANSWEAR.com nawiązało współpracę z X-Press Couriers i wzbogaciło swoja ofertę kanałów dystrybucji zamówień o dostawę przesyłek zamówionych tego samego dnia. Obecnie możliwość otrzymania zakupów z ekspresową dostawą mają mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Katowic.

PS4

Zachęcamy też do lektury naszego podsumowania z branży e-commerce na przełomie 2018/2019.