zdjęcie: instagram.com/biofase
Były już słomki z makaronu, a teraz czas na słomki z pestek awokado. Meksykańska firma Biofase nie tylko ma w swojej ofercie ekologiczne rurki do napojów, ale także sztućce.
Zobacz również
Skąd taki pomysł? Okazuje się, że naturalny biopolimer występujący w pestce awokado jest świetnym materiałem imitującym plastik, z tą różnicą, że biodegradowalne słomki i sztućce rozkładają się zaledwie 240 dni, zaś te plastikowe – nawet kilkaset lat.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Firma Biofase wykorzystuje potencjał pestek, które najczęściej są po prostu wyrzucane i trafiają na wysypiska śmieci. Zaś z nich miesięcznie produkuje około 130 ton ekologicznych sztućców i słomek.
PS
Polska projektanta Róża Rutkowska stworzyła alternatywę dla plastikowych opakowań– tkaninę z grzyba kombucha, w którą można pakować żywność, tym samym przedłużając jej termin ważności.
PS2
KEVIN.MURPHY pierwszą marką kosmetyczną, która tworzy swoje opakowania w całości z plastiku odzyskanego z oceanu.
PS3
Carrefour nawiązał współpracę z firmą Terracycle, w ramach której planuje wdrożyć koncepcję Loop, polegającą na oferowaniu swoim klientom produktów w opakowaniach zwrotnych.
PS4
Thornton’s Budgens jest jednym z pierwszych supermarketów na całym świecie, który wprowadził strefę bez plastiku. Wszystkie produkty z tego działu znajdują się w ekologicznych i przyjaznych naturze opakowaniach.
PS5
Brytyjska sieć supermarketów Iceland umieściła w swoich sklepach specjalne automaty do recyklingu plastiku – każdy klient, który wrzuci tam dowolną ilość plastikowych butelek lub opakowań, otrzyma voucher na zakupy.
PS6
Zgodnie ze swoją polityką zrównoważonego rozwoju Samsung planuje ograniczenie do minimum, a docelowo całkowite zastąpienie obecnie używanych opakowań materiałami ekologicznymi.