Jak na nierówności w zapłacie za wykonaną pracę reagują dzieci? Norweski eksperyment robi wrażenie!

Jak na nierówności w zapłacie za wykonaną pracę reagują dzieci? Norweski eksperyment robi wrażenie!

Różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn nadal stanowią powód do debaty nad nierównościami w miejscu pracy. Krytycy uważają, że te różnice to mit, który powielany jest w społeczeństwie, jednak dane Światowego Forum Ekonomicznego* mówią jasno – dochody kobiet i mężczyzn na takich samych...

...stanowiskach realnie różnią się i prawdopodobnie będą się powiększać…

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Czego nie rozumieją nasi szefowie, a potrafiły pojąć dzieci?” – takie pytanie zadało Finansforbundet w opublikowanym tuż przed 8 marca szczególnym filmiku. Poprzez prosty eksperyment norweski związek zawodowy, działający w branży finansowej i IT, naświetlił problem, z którym mnóstwo kobiet wciąż boryka się w miejscach pracy.

W eksperymencie Finansforbundet możemy zobaczyć reakcje i wypowiedzi dzieci, które po wykonaniu wspólnego zadania przekonały się, w zabawny sposób, co znaczą różnice w „wypłacie”:

"Naszym zadaniem jest dbać o prawa pracowników, dlatego musimy poradzić sobie z oczywistymi różnicami w wynagrodzeniu w naszej branży "- mówi Anne Greva, kierownik ds. komunikacji w firmie Finansforbundet.

Film szybko zyskał dużą oglądalność, w kilka dni osiągnął ponad 600 000 wyświetleń na Facebooku.

PS

Księżniczki, koniecznie w sukienkach i nie odrapanych kolanach, mniej zarabiające i zawsze uprzejme – z takimi stereotypami walczy FCKH8. W jednym ze spotów kilkuletnie dziewczynki w błyszczących, kolorowych strojach, przeklinają i dosadnie wyrażają własne zdanie. Bluzgi, miny i gesty kilkulatek robią wrażenie!

PS2

#MoreRoleModels to akcja producenta Barbie, w której wyjaśnia na statystykach, jak zdominowane są przez mężczyzn niektóre ścieżki kariery.

 

 

*źródło danych

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij