“Bezgłowe Kobiety Hollywood” - akcja piętnuje plakaty filmowe i zwraca uwagę na niepokojącą praktykę marketingową

“Bezgłowe Kobiety Hollywood” - akcja piętnuje plakaty filmowe i zwraca uwagę na niepokojącą praktykę marketingową

“Bezgłowe Kobiety Hollywood” - akcja piętnuje plakaty filmowe i zwraca uwagę na niepokojącą praktykę marketingową Założony w 2016 przez znaną komiczkę Marcię Belsky Tumblr „Kobiety bez głów w Hollywood” właśnie przeżywa swoją drugą młodość. Wszystko za sprawą Twittera.

Projekt ma nam zwrócić uwagę na niepokojącą praktykę marketingową przemysłu filmowego, który już od wielu lat usuwa twarze kobiet z plakatów filmowych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Marcia zebrała na swojej stronie mnóstwo plakatów i okładek filmów, które sprzedają za pomocą pięknych kobiecych ciał. Sama twórczyni projektu mówi, że „Kobiety Bez Głów starają się zwrócić uwagę na praktykę dzielenia kobiecych ciał na części, fetyszyzowania i odczłowieczania wizerunków kobiet, które widzimy w filmach, telewizji, na okładkach książek i w reklamach.” Kobieta chcąc zwiększyć zasięg akcji zaczęła dodawać plakaty na swojego Twittera, tak znalazła grupę odbiorców, którzy jeszcze nie wiedzieli o “Bezgłowych Kobietach Hollywood”. W social mediach znajdziemy mieszankę klasycznych, starych plakatów, jak i nowych materiałów promocyjnych. Który jest Waszym ulubionym? A może znacie inne, których tutaj nie ma?

PS

To nie jedyna taka akcja! W Internecie mogliśmy też zobaczyć kampania, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat skali problemu dotykającego kobiet na całym świecie. Mowa o seksizmie i uprzedmiotowieniu kobiecego wizerunku w reklamach wielkich marek i koncernów! 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij