Nasz chleb powszedni - piękny polski eksperyment, który mocno walczy ze sterotypami i szerzącymi się negatywnymi nastrojami społecznymi

Nasz chleb powszedni - piękny polski eksperyment, który mocno walczy ze sterotypami i szerzącymi się negatywnymi nastrojami społecznymi

W jednej z polskich piekarni pewnego dnia chleb piekły osoby najbardziej narażone w Polsce na wykluczenie i mowę nienawiści. Chleb ten, kupowali klienci, których później zaproszono na zaplecze, by mogli poznać piekarzy. Jak zareagowali?

Chleb pieczony przez Żyda, geja, uchodźcę i muzułmanina nie różni się od tego pieczonego przez Polaka – takie było przesłanie Organizacji Chlebem i Solą przy współpracy z piekarnią Putka. W pięknym wideoeksperymencie widzimy, jak kupujący reagują na informację o tym, że chleb, który trafi na ich stoły wypiekł ktoś innej karnacji, wyznania czy orientacji seksualnej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Akcja #NaszChlebPowszedni powstał z inicjatywy organizacji CHLEBEM I SOLĄ oraz Otwarta Rzeczpospolita. Kampania pokazuje i walczy ze stereotypami na temat uchodźców i szerzącą się ksenofobią i antysemityzmem.

Na potrzeby akcji stworzono stronę internetową, na której można posłuchać historii każdej z osób biorących udział w eksperymencie.

PS

“Ciapaty, menel, kebab - człowiek”. Poznań również stworzył mocną kampanię społeczną, która poruszała problem nietolerancji w polskim społeczeństwie. Aby kampania mogła wystartować, przez długi czas szukano wspólnego mianownika dla każdego człowieka, niezależnego od czynników społecznych i fizycznych. 36,6 - tyle wynosi temperatura naszego ciała. Normalna, powszechna i równa dla wszystkich. Tak normalna, jak to, że jesteśmy takimi samymi ludźmi.

PS2

Amnesty International chciało, aby mieszkańcy Holandii lepiej zrozumieli, co czują i jak cierpią uchodźcy. Dlatego stworzyli projekt, w którym wprowadzili ludzi w hipnozę, przekazując podświadomie obrazy i uczucia, jakie towarzyszą uciekinierom z Syrii.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij