Interwencja Pasażerska: mieszkańcy Warszawy uczą się reagować na przemoc w przestrzeni publicznej

Interwencja Pasażerska: mieszkańcy Warszawy uczą się reagować na przemoc w przestrzeni publicznej

22, 23 i 24 czerwca mieszkańcy Warszawy mieli okazję wziąć udział w szkoleniach, podczas których mogli nauczyć się podstaw metody Bystander Intervention pokazującej, jak reagować na przemoc w przestrzeni publicznej.

Interwencja pasażerska swoimi działaniami chce aktywizować społeczeństwo – pokazywać, jak każdy z nas może przyczynić się do tego, żeby przestrzeń publiczna była bezpieczniejsza dla wszystkich.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

To właśnie w przestrzeni miejskiej dochodzi do szczególnej interakcji pomiędzy mieszkańcami Warszawy. Przestrzeń publiczna jest dobrem wspólnym i Interwencja Pasażerska chce, aby każdy czuł się w niej bezpiecznie niezależnie od miejsca, z którego pochodzi.

Przejazd specjalnym tramwajem to gest solidarności z mniejszościami narodowymi mieszkającymi w Warszawie, w szczególności ludnością cudzoziemską, która jest szczególnie narażona na nierówne traktowanie i potencjalne akty agresji.

PS Tramwaje Warszawskie: Odłóż smartfon i żyj

Niedawno Tramwaje Warszawskie zwracały uwagę na zagrożenie życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego przez używanie smartfonów podczas przechodzenia przez pasy lub tory tramwajowe. Zobacz kampanie „Odłóż smartfon i żyj”. Nie bądź zombie!

PS2 Nasz chleb powszedni

Z przemocą wobec mniejszości spotykamy się nie tylko w środkach transportu publicznego. Organizacja Chlebem i Solą sprawdzała, jak kupujący zareagują na informację o tym, że chleb, który trafi na ich stoły wypiekł ktoś innej karnacji, wyznania czy orientacji seksualnej. Zobacz Nasz chleb powszedni - piękny polski eksperyment, który mocno walczy ze sterotypami i szerzącymi się negatywnymi nastrojami społecznymi.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij