Body Proud Mums: widoczne blizny i rozstępy w nowej kampanii Mothercare

Body Proud Mums: widoczne blizny i rozstępy w nowej kampanii Mothercare

Najnowsza kampania marki Mothercare stworzona w duchu body positive zachęca mamy do akceptacji swojego poporodowego ciała.

W dzisiejszych czasach, kiedy to tworzy się wiele kampanii mówiących o akceptacji własnego ciała, zapomina się trochę o matkach, które przecież też w dużym stopniu mają problem z akceptacją własnego ciała po porodzie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak dowodzą badania przeprowadzone przez markę Mothercare, co czwarta mama odczuwa presję ze strony mediów społecznościowych na to, jak powinno wyglądać jej ciało tuż po porodzie. Instagramowe influencerki, prezentujące swoje idealne sylwetki zaledwie kilka dni po urodzeniu dziecka wprawiają wiele kobiet w kompleksy dotyczące własnego ciała.

W związku z tym marka Mothercare postanowiła stworzyć kampanię, która swoją surową i realistyczną formą ma na celu zachęcać kobiety do bycia dumnymi ze swoich ciał po narodzinach dziecka. W ramach akcji „The Body Proud Mums” brand zaprosił 10 matek z Wielkiej Brytanii, które wystąpiły w specjalnej sesji zdjęciowej. Żadne zdjęcie nie zostało potraktowane photoshopem, zamiast tego zaprezentowano, jak naprawdę wyglądają ciała kobiet po porodzie – czyli rozstępy, nabrzmiałe piersi czy widoczne blizny.

Mothercare swoją kampanią chce także uświadomić matkom, że każde ciało jest piękne i niepowtarzalne, nawet mimo niedoskonałości.

PS

Już jesienią tego roku firma Mattel wprowadzi do sprzedaży lalki Barbie na wózku inwalidzkich oraz z protezą nogi. Tym samym marka chce zredefiniować definicję kobiecego piękna.

PS2

Zapomnijcie o nieskazitelnie wyglądających modelkach w reklamach bielizny. Teraz jest czas na nurt #BodyPositive, czego przykładem jest kampania #AerieREAL, marki Aerie. Na zdjęciach możemy zobaczyć m.in. uśmiechniętą dziewczynę na wózku inwalidzkim, plus size i z widocznymi bliznami.

PS3

Firma kosmetyczna Benefit do swojej najnowszej kampanii zatrudniła Kate Grant, modelkę z zespołem Downa. To kolejny przykład świetnej akcji stworzonej w duchu nurtu body positive.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij