#MaszToPoMnie – Muzeum POLIN rusza z kampanią promującą wystawę poświęconą historii polskich Żydów

#MaszToPoMnie – Muzeum POLIN rusza z kampanią promującą wystawę poświęconą historii polskich Żydów

Warszawskie muzeum POLIN rozpoczęło kampanię pod hasłem #MaszToPoMnie, która promuje wystawę stałą zatytułowaną „1000 lat historii Żydów polskich”. W ramach inicjatywy stworzono kreacje, na których znajdują się cytaty znanych, historycznych postaci polskich Żydów.

Kampania #MaszToPoMnie promuje nową stałą wystawę Muzeum POLIN i zachęca warszawiaków oraz turystów do miast do odkrywania wielonarodowego dziedzictwa Warszawy i Polski. „Musimy pamiętać, że nie ma polskiej historii bez polskich Żydów. Nie da się więc opowiedzieć historii Warszawy z pominięciem opowieści o żydowskiej społeczności, która przed wojną stanowiła 30% wszystkich mieszkańców stolicy. Sąsiadowała z naszymi pradziadkami i dziadkami, chodziła z nimi do szkoły, brała udział w życiu publicznym. Współtworzyła Warszawę – jej klimat, kulturę, architekturę, jej historię” – czytamy w opisie wystawy zatytułowanej „1000 lat historii Żydów polskich”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach kampanii stworzono cztery kreacje, które przedstawiają przedstawicieli społeczności żydowskiej – Marka Edelmana, Zuzannę Ginczankę, Janusza Korczaka i Juliana Tuwima. Na plakatach promujących wystawę znalazły się też ich słynne cytaty.

Kampania #MaszToPoMnie wystartowała 17 lipca i potrwa do końca wakacji.

PS

W kwietniu br. Muzeum POLIN wystartowało z kampanią informacyjną w związku z 76. rocznicą powstania w getcie warszawskim, która przypadła 19 kwietnia, i prowadzoną po raz 7. akcją Żonkile. Do grona ambasadorów akcji dołączyli Ewa Błaszczyk, Brodka, Maria Dębska, Kortez, Bartosz Kurek, Marian Turski i Adam Woronowicz.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij