Arabscy influencerzy muszą mieć licencję, by publikować treści sponsorowane

Arabscy influencerzy muszą mieć licencję, by publikować treści sponsorowane

W czerwcu br. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich weszło nowe prawo, na mocy którego działający tam influencerzy muszą posiadać licencję, by móc publikować w swoich mediach społecznościowych treści sponsorowane. Kosztuje ona około 15,4 tys. złotych.

Za wydanie licencji odpowiada tamtejsza rada mediów – National Media Council. By ubiegać się o otrzymanie pozwolenia na współprace komercyjne, influencer musi mieć co najmniej 21 lat oraz wykształcenie wyższe.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Co istotne, ową licencję musi posiadać jedynie ten twórca, który otrzymuje od marek wynagrodzenie pieniężne za publikowane treści. Natomiast te osoby, które zareklamują rzecz danej firmy na zasadzie barteru, nie są zobowiązane do posiadania na to pozwolenia.

Licencja, której koszt wynosi około 15,4 tys. złotych (15 tys. dirhamów), musi być odnawiana co rok. Kara za działanie bez pozwolenia może wynieść nawet do 5 tys. złotych.

Możliwe jest jednak obejście owego nakazu – aby to zrobić, influencer może nawiązać współpracę z agencją influencer marketingową, które weźmie go pod swoje skrzydła. Takie rozwiązanie ma być ukłonem m.in. w stronę mikroinfluencerów.

zdjęcie: depositphotos.com

PS

Instagram wprowadził opcję „Paid Partnership”, która umożliwia markom promowanie postów influencerów, w podobny sposób, jak działa to przy kampaniach reklamowych. Nowe narzędzie ma służyć do zwiększenia zasięgu danej treści.

PS2

Z jakimi wyzwaniami najczęściej muszą zmierzyć się marketerzy przy wykorzystywaniu influencer marketingu? Jakie narzędzia pomogą ocenić efektywność współpracy z influencerami, a jakie błędy są najczęściej w tej kwestii popełniane?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij