Nature needs heroes: Timberland angażuje się w ochronę środowiska i posadzi 50 mln drzew

Nature needs heroes: Timberland angażuje się w ochronę środowiska i posadzi 50 mln drzew

W ramach globalnej inicjatywy „Nature Needs Heroes”, znana marka odzieży outdoorowej Timberland zapowiedziała, że do 2025 roku posadzi 50 mln drzew. Natomiast w ciągu najbliższych kilku lat brand będzie wykorzystywać w 100% ekologiczną bawełnę.

Inicjatywa „Nature Needs Heroes” jest elementem długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju marki Timberland. W jej ramach brand zapowiedział wiele działań, których celem jest ochrona naszego środowiska.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jednym z nich jest zobowiązanie marki do posadzenia 50 mln drzew w kilku kluczowych obszarach na całym świecie – m.in. na Haiti, w Chinach, na Dominikanie, w USA, Tanzanii oraz Mali. Timberland chce posadzić również drzewa w ramach amerykańskiego ruchu Wielki Zielony Mur, którego celem jest wyhodowanie linii drzew o długości 8 tys. km na całej szerokości kontynentu – ma to pomóc w walce ze zmianami klimatu, suszą, głodem, konfliktami i migracją.

Ponadto, marka zapowiedziała, że w ciągu najbliższych kilku lat będzie wykorzystywała w 100% ekologiczną bawełnę do produkcji swojej odzieży i obuwia. 

PS

Ecosia to nietypowa platforma, która działa w podobny sposób, jak Google, lecz pewien jeden szczegół znacznie ją wyróżnia – wyszukiwarka bowiem finansuje sadzenie drzew w zamian za korzystanie z niej.

PS2

Władze Filipin wpadły na nietypowy pomysł, by walczyć z wylesieniem państwa i jednocześnie zaangażować młodych ludzi w działanie na korzyść naszego środowiska – teraz, aby otrzymać dyplom za ukończenie szkoły, każdy absolwent podstawówki, szkoły średniej oraz studiów będzie musiał posadzić 10 drzew.

PS3

LPP jako pierwsza polska firma przystąpiła do globalnej inicjatywy na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego w zakresie zarządzania plastikiem – New Plastics Economy Global Commitment. W jej ramach marka m.in. wycofała torby foliowe i wprowadziła papierowe z recyklingu.

PS4

Zara postanowiła być bardziej eko – jeszcze do końca tego roku we wszystkich sklepach marki zostanie ograniczone zużycie energii i wody. Natomiast do 2025 roku wszystkie ubrania brandu mają być produkowane z materiałów przyjaznych środowisku.

PS5

Marka Converse wprowadziła trzy nowe kierunki w kwestii zarządzania odpadami.Pierwszym etapem jest kolekcja butów Converse Canvas Renew, których cholewka jest wykonana z poliestru pochodzącego ze zużytych plastikowych butelek.

PS6

Zalando przeprowadza całkowitą wymianę toreb dla produktów kosmetycznych z plastikowych na papierowe. Zmiana ta pozwoli na zredukowanie zużycia plastiku niemal o 9,5 tys. kg rocznie. Firma zapowiada również przestawienie się na materiały w 100% zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju do 2020 roku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij