Marka Nike wprowadziła kolekcję strojów kąpielowych dla muzułmanek

Marka Nike wprowadziła kolekcję strojów kąpielowych dla muzułmanek

Marka Nike zaprezentowała niedawno swoją nową linię zatytułowaną Nike Victory Swim Collection. Składa się ona ze strojów kąpielowych, zaprojektowanych z myślą o muzułmankach.

Marka Nike już niejednokrotnie pokazała, że idzie z duchem czasu i jest przeciwna wszelkiej dyskryminacji. Kilka miesięcy temu firma wprowadziła do swojego flagowego sklepu w Londynie manekiny w rozmiarze plus size oraz przedstawiające osoby niepełnosprawne. Natomiast w 2017 roku amerykańska marka zaprojektowała hidżaby do biegania oraz ćwiczeń.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz firma poszła o krok dalej i zaprezentowała linię Nike Victory Swim Collection, która składa się z kostiumów kąpielowych dla muzułmanek. Pobudką do stworzenia kolekcji był fakt, że kobiety wyznające islam były często  zmuszone do rezygnacji z niektórych dyscyplin sportowych, które wymagały od nich noszenia strojów kąpielowych, a co za ty idzie – odkrywania swojego ciała, co w islamie jest zabronione. 

Kostiumy kąpielowe z linii Nike Victory Swim Collection wypróbowały już ambasadorki kolekcji – Zahra Lari, Arinna Erin Wira, Nouf Alosaimi, a także Ikram Abdi Omar. Wszystkie przyznały, że stroje są nie tylko zgodne z zasadami religijnym, ale także niezwykle wygodne. 

Stroje kąpielowe dla muzułmanek marki Nike trafią do sklepów w lutym 2020 roku. 

PS

W spocie „Dream Further”, stworzonym w ramach tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet, marka ponownie zachęcała płeć żeńską do realizowania swoich marzeń i przełamywania stereotypów.

PS2

Młode, silne, niezależne dziewczyny z całego świata w lutym br. prezentowały kolekcję Love The Progress i tworzyły nową definicję słowa „dziewczyna” w ramach kampanii „All The Stories Are True” marki Converse.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij