Pearl Jam promuje singiel rozszerzoną rzeczywistością – by odsłuchać piosenkę, trzeba skierować telefon na Księżyc

Pearl Jam promuje singiel rozszerzoną rzeczywistością – by odsłuchać piosenkę, trzeba skierować telefon na Księżyc

Już 18 lutego br. odbędzie się premiera najnowszej piosenki grunge’owego zespołu Pearl Jam – niektórzy jednak mogą przesłuchać jej nieco szybciej. W jaki sposób? Nakierowując swój telefon na Księżyc.

To się nazywa nietypowa akcja marketingowa – do promocji swojego najnowszego singla zatytułowanego „Superblood Wolfmoon”, kultowy już zespół Pearl Jam postanowił wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Fani, którzy nie chcą czekać na oficjalną premierę piosenki (18 lutego br.), muszą za pomocą smartfona wejść na stronę internetową – moon.pearljam.com – a następnie nakierować swój aparat komórkowy na Księżyc. Dopiero wtedy zostanie im udostępniona nowa piosenka Pearl Jam.

Singiel „Superblood Wolfmoon” z nietypową akcją marketingową znajdzie się na jedenastym w historii zespołu albumie zatytułowanym „Gigton”. Będzie to tym samym pierwsza płyta Pearl Jam od 2013 roku. 

PS

Zielony kiosk przed PKiN w Warszawie, billboard w postaci krzyżówki oraz akcja telefoniczna to tylko niektóre elementy kampanii promującej album Dawida Podsiadły „Małomiasteczkowy”. Przedstawiamy, jak #OdKulis wyglądała jej realizacja.

PS2

W połowie października 2019 roku w przestrzeni miejskiej Warszawy pojawiły się billboardy z cytatami, promujące nowy album Pezeta „Muzyka Współczesna”. Nośniki z fragmentami tekstów z najnowszej płyty artysty okazały się wstępem do szerszej akcji promocyjnej.

PS3

W lipcu br. na ścianie budynku w Warszawie pojawił się niezwykły mural, który wykorzystywał rozszerzoną rzeczywistość. Był on częścią promocji solowej płyty polskiego producenta – Kubiego Producenta.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij