Facebook wyłączył niektóre funkcje na Messengerze i Instagramie w związku z nową, unijną dyrektywą

Facebook wyłączył niektóre funkcje na Messengerze i Instagramie w związku z nową, unijną dyrektywą

Od kilku dni na Instagramie oraz Messengerze wyświetla się komunikat, mówiący o tym, że niektóre funkcjonalności na tych platformach zostały wyłączone. Jest to związane z nową, unijną dyrektywą dotyczącą prywatności użytkowników.

Osoby korzystające z Messengera oraz Instagrama z pewnością kilka dni temu (a dokładnie 16 grudnia br.) natknęły się na tajemniczy komunikat, mówiący o tym, że niektóre funkcje zostały wyłączone – chodzi m.in. o sondy w czatach grupowych czy też ustawianie pseudonimów innym użytkownikom w słynnym komunikatorze. Na Instagramie natomiast zablokowane zostały niektóre opcje w Stories. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak poinformował Facebook w oficjalnym oświadczeniu, wstrzymane zostały również kampanie kierowane do tych osób, które wcześniej wysłały wiadomości na fanpage reklamodawcy.

Jak się okazuje, jest to związane z nową, unijną dyrektywą ePrivacy, która wchodzi w życie 21 grudnia br. Rozporządzenie to wprowadza bowiem wiele zmian w zakresie pozyskiwania i przetwarzania danych użytkowników, m.in. dotyczących jego lokalizacji geograficznej. 

Na tę chwilę nie wiadomo ile dokładnie funkcjonalności zostało wstrzymanych i w jaki sposób naruszają one dyrektywę ePrivacy. Przedstawiciele Facebooka przyznali jedynie, że funkcje są stopniowo wyłączane w całej Unii Europejskiej od 30 listopada br. Nieznana jest również data ich ponownego przywrócenia. 

PS

W lipcu br. Facebook wprowadził nową funkcję do Messengera, która ma na celu zwiększenie prywatności użytkowników słynnego komunikatora. App Lock, bo tak nazywa się narzędzie, umożliwia bowiem blokowanie dostępu do prywatnych wiadomości.

PS2

MeWe to platforma społecznościowa, która na pierwszym miejscu stawia na bezpieczeństwo i ochronę danych użytkowników. Jest też całkowicie wolna od jakichkolwiek reklam. Portal zdążył już zgromadzić ponad 8 mln użytkowników i jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij