Mata na prezydenta? Raper postawił na nietypową akcję promującą jego trasę koncertową

Mata na prezydenta? Raper postawił na nietypową akcję promującą jego trasę koncertową

Jedni powiedzą, że niezły trolling, a inni, że świetny pomysł na kampanię promocyjną. Tuż przed rozpoczęciem nowej trasy koncertowej, młody raper zaskoczył swoich fanów obwieszczając, że zamierza kandydować na urząd prezydenta... w 2040 roku.

Z pewnością nie jest łatwo dziś zaskoczyć polską publiczność, jeśli chodzi o akcje związane z promocją wydarzeń muzycznych. Pod tym względem wysoko poprzeczkę zawiesił Quebonafide, który promował swoją trasę koncertową witryną inspirowaną starym Windowsem, czy też użyczając swojej twarzy jednemu z numerów krzyżówki panoramicznej. 

Pomysłowością wykazał się teraz Mata, który opublikował w sieci nietypowe 5-minutowe wystąpienie. Raper opowiada w materiale o tym, za co aktualnie próbują go ukarać organy wymiaru sprawiedliwości, a także zapowiada swoje najbliższe działania w sferze muzycznej, politycznej i społecznej.

W materiale widzimy Matę, który wypowiada się w podobnym tonie, jak politycy w czasie konferencji prasowej. W swoim przemówieniu raper zwrócił się do bezpośrednio do „obywateli, obywatelek i osób obywatelskich" i opowiedział o dwóch grożących mu wyrokach – jednym za posiadanie narkotyków, a drugim za nielegalną organizację imprezy masowej nad Wisłą w Warszawie. Mata sugeruje, że obydwa postępowania mogą być „polityczną grą" lub „procesem na pokaz", a polskie prawo nie jest równe wobec wszystkich.

Raper wyraża też obawę o to, że jego rówieśnicy będą chcieli emigrować z Polski w poszukiwaniu spokojniejszego i dostatniego życia. Mata nie chce, aby doszło do takiej fali emigracji, dlatego już teraz obiecał m.in. przekazać 1 mln zł na serię startupów, do których o dofinansowanie może ubiegać się każdy poniżej 25. roku życia. Oprócz tego chce wspierać działania fundacji 420 – muzyk obiecał przekazać 420 tyś. zł na badania, płytę fundacji i kampanie edukacyjne na temat marihuany. Raper zaznacza jednak, że sam traktuje temat marihuany poważnie („Zrozumiałem, że jedyną drogą do zmiany w niesprawiedliwym prawie nie jest idealizacja hehe ziółka") i zapowiada, że przekaże 420 tys. zł na fundację MONAR zajmującą się profilaktyką i leczeniem uzależnień.

Jednak to, co najbardziej zaskakuje w tym nagraniu, to że 22-letni raper zapowiada oficjalnie, że planuje ubiegać się o urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2040 r. Do tego jednak czasu chce dorosnąć w pełni jako artysta i człowiek na oczach całej Polski. Plan jest całkiem konkretny – do 2033 r. raper planuje mieć w swojej dyskografii łącznie 33 płyty, a kolejnych 7 lat poświęcić na studia wyższe i praktyki zawodowe, po to, „żeby zdobyć kompetencje potrzebne na tym stanowisku". Tymczasem raper zaprasza na swoją trasę koncertową, która odbędzie się tego lata.

– Zapraszam wszystkich na trasę koncertową, na której będziemy zbierać podpisy pod dokumentem poparcia mojej prezydentury no i bawić się do rana – dodaje Mata.

PS

Swego czasu polskie media rozgrzała informacja o tym, że młody polski raper nawiązuje współpracę z siecią fast food. Efektem wspólnych działań był „Zestawy Maty".

PS 2

Młody Matczak rok temu postawił też na niecodzienną promocję przedsprzedaży swojej najnowszej płyty. W tym celu wcielił się w rolę sprzedawcy sklepu Groszek.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij