Donald Trump dożywotnio zablokowany na Twitterze

Donald Trump dożywotnio zablokowany na Twitterze
Przedstawiciele Twittera ogłosili, że nałożony na twitterowe konto Donalda Trumpa zakaz zostanie przedłużony – były prezydent Stanów Zjednoczonych już na zawsze stracił prawo do posiadania profilu w serwisie i publikowania w nim treści.
O autorze
1 min czytania 2021-02-11

Na początku stycznia br. profile Donalda Trumpa na Instagramie, Facebooku oraz Twitterze zostały zablokowane. Miało to związek z trwającymi wówczas zamieszkami na terenie Kapitolu, w których wzięli udział zwolennicy polityka – Ci bowiem sprzeciwiali się wynikom ostatnich wyborów w USA, w których okazało się, że kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych zostanie Joe Biden. 

Dlaczego social mediowe profile Donalda Trumpa zostały zablokowane? Otóż były prezydent USA został oskarżony przez właścicieli wspomnianych portali o publikowanie treści nawołujących do przemocy, a także usprawiedliwiających zachowanie jego zwolenników, którzy wtargnęli na teren Kapitolu. 

Jak się teraz okazało, tymczasowo nałożony na twitterowe konto Trumpa ban został przedłużony – jak poinformowali przedstawiciele platformy, polityk już na zawsze stracił prawo do posiadania profilu w serwisie i publikowania w nim treści. 

Podczas wywiadu dla stacji CNBC Ned Segal, szef Twittera ds. finansowych, przyznał, że powody zablokowania konta Trumpa były poważne i nie wyrażają oni zgody na propagowanie w serwisie przemocy – niezależnie od tego, czy jest to były prezydent Stanów Zjednoczonych, czy jakikolwiek inny obywatel kraju. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

W niedzielę 10 stycznia br. Amazon z bardzo krótkim wyprzedzeniem wypowiedział usługi prawicowemu serwisowi społecznościowemu Parler, z którego korzystają m.in. zwolennicy Donalda Trumpa. Platforma oskarża portal o rozpowszechnianie treści nawołujących do aktów przemocy.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się