Instagram chce ukryć licznik polubień

Instagram chce ukryć licznik polubień
Instagram poinformował, że w kilku krajach prowadzone są testy nowej funkcji, która ukryje licznik polubień pod postami. Aktualizacja ta ma być częścią walki z botami, które sztucznie zwiększają zasięgi niektórych kont.
O autorze
1 min czytania 2019-07-19

Niektórzy użytkownicy z takich krajów jak m.in. Australia, Brazylia, Kanada czy Włochy musieli w ostatnich dniach przeżyć niemały szok, gdy dowiedzieli się od swoich znajomych, że pod ich postami zniknęła liczba polubień. Jest to efekt wprowadzenia nowej aktualizacji, którą obecnie testuje Instagram.

Jak tłumaczą przedstawiciele platformy, owa zmiana ma na celu m.in. walkę z botami, które tworzą sztuczne zasięgi na kontach danych użytkowników. Ponadto, twórcy Instagrama chcą też, by internauci poświęcali większą uwagę zdjęciom oraz filmom, które są udostępniane, a nie liczbie lajków.

Co ciekawe, użytkownicy, którzy opublikowali post, dalej będą mogli zobaczyć, ile osób lubi ich wpis.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Na tę chwilę nie wiadomo czy nowa aktualizacja zostanie poszerzona o inne kraje.

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W czerwcu br. Instagram wprowadził opcję „Paid Partnership”, która umożliwia markom promowanie postów influencerów, w podobny sposób, jak działa to przy kampaniach reklamowych. Nowe narzędzie ma służyć do zwiększenia zasięgu danej treści.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się