Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

NFT z kolekcji Bored Ape sprzedany za 3 tys. dolarów zamiast 300 tys. Powód? Przecinek w złym miejscu

NFT z kolekcji Bored Ape sprzedany za 3 tys. dolarów zamiast 300 tys. Powód? Przecinek w złym miejscu
Właściciel kolekcji NFT Bored Ape Yacht Club pomylił się, wpisując cenę na aukcji jednego z tokenów. W rezultacie grafika została sprzedana za znacznie niższą kwotę – zamiast 300 tys. dolarów do właściciela „znudzonych małp” trafiły jedynie 3 tys.
O autorze
1 min czytania 2021-12-16

fot. Bored Ape Yacht Club NFT

Rynek niewymienialnych tokenów rośnie w zawrotnym tempie, gromadząc coraz większą liczbę cyfrowych kolekcji. Do najcenniejszych z nich należy ostatnio Bored Ape Yacht Club NFT – zbiór grafik przedstawiających wizerunki znudzonych małp. O popularności tych tokenów z animowanymi zwierzętami świadczy fakt, że już pojawiają się w serialach czy kampaniach znanych marek, podbijając świat popkultury. Znudzone małpy są obecnie tak cenne, że najtańszy z egzemplarzy jest wart 45 ETH, czyli około 170 tys. dolarów. Przynajmniej w teorii.

Właściciel kolekcji – Max, znany jako @maxnaut.eth, przez niedopatrzenie sfinalizował jedną z transakcji za znacznie mniejszą sumę niż początkowo planował. Zamiast ustawić cenę 75 ETH, wpisał 0,75 ETH i w ten sposób sprzedał jedną z cyfrowych małp za kwotę „zaledwie” 3 tys. dolarów, choć mógł otrzymać aż 300 tys. Zanim sprzedawca zdążył poprawić źle postawiony przecinek, token został już zakupiony.

Początkowo w sieci pojawiły się teorie spiskowe, próbujące wyjaśnić przyczynę zaskakująco niskiej ceny NFT, jednak na liczne pytania „Jak to się stało?”  Max odpowiedział po prostu – „Chyba zawinił brak koncentracji”.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Kupiec tokena najprawdopodobniej wykorzystał podczas aukcji bota, który umożliwia natychmiastowe kupowanie obiektów poniżej określonego progu cenowego. Aby jak najszybciej sfinalizować transakcję, od razu została uiszczona także dodatkowa opłata w wysokości 34 tys. dolarów.

– Każdego dnia sprzedaję wiele przedmiotów i po prostu nie zwróciłem uwagi. Od razu zauważyłem swój błąd, kliknąłem myszą, ale bot zakończył transakcję z ponad 8 ETH (34 000 dolarów) opłaty za gaz, więc token natychmiast zniknął, zanim mogłem kliknąć „anuluj”. I tak po prostu, 250 000 dolarów zniknęło – podsumował Max.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Właściciel Bored Ape Yacht Club nie odzyska już pieniędzy, które stracił przez najkosztowniejszy przecinek w życiu, jednak z pewnością z większą rozwagą poprowadzi transakcje pozostałych 9 999 małp.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się