Założycielami Pinky Gloves są dwaj przyjaciele z wojska, którzy – jak sami zapewniali – chcieli stworzyć produkt będący z założenia pomocą dla kobiet podczas miesiączki. W ten sposób powstały „innowacyjne” różowe rękawiczki do zmiany podpasek i tamponów.
Zobacz również
-
Centralizacja i personalizacja: podwójna moc obsługi klienta w social media [WEBINAR]
-
#PrzeglądTygodnia [30.08-05.09.24]: najlepsze kampanie sierpnia 2024, zmiany na Allegro, reakcja x-kom na nagranie zwolnionej po urlopie macierzyńskim pracownicy
-
#PolecajkiNM cz. 22: Media Reactions 2024, „Ciemna strona influencer marketingu”, inkluzywna obsługa klienta
Te jednak nie do końca spodobały się grupie docelowej produktu – czyli kobietom. Internautki przede wszystkim zwróciły uwagę na fakt, że do zmiany podpasek czy tamponów wystarczy… zwykła chusteczka, czy też papier toaletowy, aby cały „proces” odbył się w sposób higieniczny i czysty. Więc kupowanie rękawiczek do czynności, którą powtarza się nawet kilka razy dziennie jest zwyczajnie bez sensu.
Jeszcze innym nie spodobał się sam kolor rękawiczki – różowy, bo przecież produkt kierowany jest do kobiet.
Generalnie pod postami startupu w social mediach na próżno szukać pozytywnych komentarzy na temat ich produktu. W efekcie twórcy Pinky Gloves opublikowali na swoim instagramowym profilu filmik, w którym odnieśli się do kontrowersji, jakie narodziły się wokół rękawiczek. Jednocześnie przyznali, że „nie podeszli do tematu na poważnie i nie uwzględnili w pełni różnych opinii”. Ich oświadczenie pojawiło się również na stronie internetowej marki.
#PolecajkiNM cz. 22: Media Reactions 2024, „Ciemna strona influencer marketingu”, inkluzywna obsługa klienta
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Ostatecznie twórcy startupu zdecydowali się wstrzymać sprzedaż swojego produktu.
PS
W ubiegłym roku szkocki rząd przyjął ustawę, na mocy której mieszkanki kraju będą miały dostęp do darmowych środków higieny osobistej. Zabiegała o to Monika Lennon ze Szkockiej Partii Pracy, która do parlamentu trafiła w 2016 roku.
PS2
Pantone nawiązało współpracę ze szwedzką marką Intimina i ogłosiło wprowadzenie nowego koloru, który nosi nazwę „okres”. W ramach wspólnej inicjatywy obie firmy zwracają uwagę na problem tabuizacji miesiączki.
PS3
Miesiączka była, jest i jeszcze przez jakiś czas będzie tematem tabu. Marka Bodyform, sprzedająca podpaski, tampony i wkładki higieniczne w Wielkiej Brytanii próbuje zmienić podejście do problemu.
PS4
Dom z biżuterią Fine Hearts on Fire i Jade Trau, wraz ze słynną aktorką Amber Rose, stworzyły bardzo unikatową biżuterie przeznaczoną do przechowywania tamponów, które w wielu państwach na świecie podlegają opodatkowaniu. Kampania podkreśla, że dla wielu kobiet miesiączka jest luksusem.