Od Snapchata do… Google. Wyszukiwarka z opcją tworzenia stories

Od Snapchata do… Google. Wyszukiwarka z opcją tworzenia stories
Był już Snapchat, Instagram, Facebook, YouTube, a teraz… przyszedł czas na Google. W popularnej wyszukiwarce ma pojawić się opcja kreowania formatu stories.
O autorze
1 min czytania 2023-08-23

Format stories od wielu lat cieszy się popularnością w różnych aplikacjach mobilnych. Początkowo sukces odniósł na Snapchacie. Obecnie najchętniej wykorzystywany jest na Instagramie czy Facebooku, ale w ślad za wspomnianymi mediami społecznościowymi poszedł także chociażby YouTube.

Nic dziwnego, że krótkie nagrania, które znikają po 24 godzinach chce mieć w swoich zasobach również Google. Stories mają pojawić się niebawem w wyszukiwarce, o czym poinformował użytkownik Twittera AssembleDebug. W kodzie źródłowym aplikacji Google znalazł coś, co nazywa się Web Stories. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

To nie pierwsza próba tworzenia stories

Dotychczas użytkownicy, którzy chcieli tworzyć własne stories, mogli w ramach programu Google for Creators, pobrać odpowiednią wtyczkę. Z kolei opcja, jaką odszukał AssembleDebug jest automatycznie wgrana w większości aplikacji Google na smartfonach z Androidem.

PS Google AI pokaże więcej odpowiedzi wideo na zapytania w wyszukiwarce

Google Search Generative Experience to eksperymentalna wersja wyszukiwarki od Google oparta na sztucznej inteligencji. Jak poinformowano, wyniki wyszukiwania mają być zintegrowane z wideo pochodzącego głównie z YouTube.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2 Google pracuje nad stworzeniem osobistego asystenta AI dla dziennikarzy

Google Genesis ma być narzędziem opartym na sztucznej inteligencji, które wspomoże pracowników mediów w tworzeniu tekstów informacyjnych. Nieoficjalne informacje przekazał „The New York Times”.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się