Petgram, czyli polski portal społecznościowy dla zwierząt

Petgram, czyli polski portal społecznościowy dla zwierząt
Petgram to nowy polski portal społecznościowy stworzony z myślą o zwierzakach. Jak sugeruje nazwa, serwis jest bardzo podobny do Instagrama, z tą różnicą, że na platformie zamiast zdjęć znajomych, publikowane będą fotografie naszych milusińskich.
O autorze
1 min czytania 2021-02-26

Pomysłodawczynią Petgramu jest Monika Goździalska. Jej celem było stworzenie portalu nie tylko dla miłośników zwierząt, ale również zadbanie o bezpieczeństwo naszych milusińskich.

Autorzy Petgrama połączyli bowiem serwis społecznościowy z obrożą wyposażoną w lokalizator GPS. Gadżet ten pozwala śledzić lokalizację zwierzaka na mapie w czasie rzeczywistym, jak i również udostępnia lokalizację innym, by razem ze znajomymi móc umawiać się na wspólne spacery.

Jak to dokładnie działa? Otóż, w momencie gdy pies zerwie się ze smyczy, a będzie mieć przypięty do obroży lokalizator GPS, dzięki Petgramowi istnieje możliwość odnalezienia zwierzaka – portal bowiem pozwala na monitorowanie jego położenia, a także aktywności. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Petgram oferowany jest w dwóch opcjach – pierwsza to całkowicie darmowy serwis społecznościowy, natomiast druga to urządzenie GPS i serwis społecznościowy. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Poza lokalizacją Petgram posiada też aktywną społeczność, która angażuje się w wyzwania, konkursy, dzieli się ciekawymi historiami z życia swoich czworonogów.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS

PetMe to aplikacja australijskiego schroniska PetRescue. Za pomocą sztucznej inteligencji dobiera psy do adopcji, na podstawie zdjęć czworonogów zamieszczonych na Instagramie.

PS2

W lipcu 2020 roku organizacja Bieg na sześć łap zainicjowała nietypową akcję, której celem było zachęcenie społeczeństwa do adopcji bezdomnych psów. Tym razem czworonogi szukały nowych domów na… Tinderze.

PS3

Bolt postanowił rozszerzyć pakiet benefitów pracowniczych o… urlop psacierzyński. Te osoby, które zdecydują się na adopcję zwierzaka ze schroniska, otrzymają 3 dni dodatkowego, płatnego urlopu.