Twitter chce wprowadzić możliwość cofania opublikowanych wpisów

Twitter chce wprowadzić możliwość cofania opublikowanych wpisów
Twitter testuje nową funkcję – prawdopodobnie już wkrótce użytkownicy będą mieli możliwość cofnięcia opublikowanych przez siebie wpisów.
O autorze
1 min czytania 2021-03-09

Informacje na temat wprowadzenia edycji opublikowanych już tweetów pojawią się co jakiś czas w internecie. I choć dyrektor zarządzający Twittera – Jack Dorsey – wielokrotnie podkreślał, że firma nie ma w planach dodania takiej funkcji, to użytkownicy mimo wszystko liczą na to, że kiedyś zostanie ona wprowadzona do platformy. 

Jak się okazuje, już wkrótce użytkownicy serwisu będą mogli nie tyle edytować swoje wpisy, co je cofnąć. O tym poinformowała Jane Manchun Wong, programistka, która wielokrotnie jako jedna z pierwszych osób doszukiwała się w kodach popularnych aplikacji nowych, nieoficjalnych udogodnień. Jak dowód opublikowała na swoim twitterowym profilu animację, na której widać możliwość tymczasowego cofnięcia zamieszczonego wpisu.

To jednak nie wszystko – rzeczniczka prasowa Twittera potwierdziła w rozmowie z agencją AFP, że tzw. przycisk „undo” jest aktualnie w fazie testowej. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle nowa funkcja zostanie udostępniona użytkownikom platformy. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Wygląda na to, że Twitter ma w planach wprowadzenie płatnych subskrypcji za korzystanie z serwisu społecznościowego – firma wysyła do wybranych użytkowników ankiety, w których pyta czy byliby zainteresowani płatnym dostępem do dodatkowych funkcji portalu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Na początku lutego br. przedstawiciele Twittera ogłosili, że nałożony na twitterowe konto Donalda Trumpa zakaz zostanie przedłużony – były prezydent Stanów Zjednoczonych już na zawsze stracił prawo do posiadania profilu w serwisie i publikowania w nim treści.