Filantrop z Laponii wspiera remont oddziału onkologicznego dla dzieci

Filantrop z Laponii wspiera remont oddziału onkologicznego dla dzieci

W sieci pojawił się zabawny świąteczny spot ze Świętym Mikołajem – światowcem i ambasadorem pomagania w roli głównej. Cel akcji jest jednak poważny – chodzi o zebranie funduszy na remont oddziału onkologicznego dla dzieci.

Za zbiórkę odpowiada Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe, założone przez rodziców dzieci dotkniętych nowotworami oraz lekarzy zajmujących się ich leczeniem. Wszyscy rodzice od początku działają w nim na zasadzie wolontariatu, poświęcając swój wolny czas, energię i pieniądze.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

To dzięki wieloletniemu wysiłkowi i zaangażowaniu Stowarzyszenia oraz rzeszy darczyńców udało się zbudować Oddział Hematologii i Onkologii w szczecińskim szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej. Na cześć wszystkich osób i instytucji, które przyłączyły się do jego powstania, została mu nadana nazwa „Oddział im. Św. Mikołaja”. Był to wówczas najbardziej nowoczesny i kolorowy oddział w Polsce, jedyny w Europie „wybudowany” przez rodziców chorych dzieci.

Pracownicy i rodzice własnoręcznie dekorują wszystkie piętra oddziału – wszystko po to, żeby dzieci czuły się jak najlepiej w tej trudnej sytuacji. Na oddziale udało się także wybudować pokoje hotelowe dla rodziców chorych dzieci, dzięki czemu mogą być oni blisko swoich pociech.

Obecnie priorytetem Stowarzyszenia jest zebranie funduszy na remont oddziału. Placówki tego typu powinny być remontowane co 10 lat, a od budowy oddziału minęło ich już 12. Warunki sanitarne na oddziałach onkologicznych dla dzieci muszą być perfekcyjne, aby nie narazić młodych pacjentów na dodatkowe infekcje, które w ich sytuacji mogą być zagrożeniem dla życia.

Agencja Reklamowa Anny Turkiewicz, wspólnie ze studiem filmowym Two Shots, wyszła z inicjatywą bezpłatnej pomocy w nagłośnieniu zbiórki. W ten sposób powstał świąteczny film ze Świętym Mikołajem, który występuje w nim jednak w dość nietypowej roli światowca i gwiazdy – ambasadora pomagania i filantropa. Święty Mikołaj ma ważną rolę do odegrania, a jednocześnie musi się odnaleźć we współczesnym, cyfrowym świecie i przebić przez szum medialny.

Spot można zobaczyć w serwisie YouTube na kanale Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę oraz na portalu Facebook (@stowarzyszenierodzicow.szczecin).

Nr konta Stowarzyszenia: 25 1240 3927 1111 0000 4100 0269, tytuł: Na Remont

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij