#PolecajkiNM cz. 4: narzędzia pracy jutra, człowiek vs. AI, Mapa Trendów 2024, ranking blogów e-commerce 2024

#PolecajkiNM cz. 4: narzędzia pracy jutra, człowiek vs. AI, Mapa Trendów 2024, ranking blogów e-commerce 2024
Dzielimy się kolejną dawką inspiracji. Tym razem na liście polecajek znalazły się: narzędzia pracy jutra, Mapa Trendów 2024, ranking blogów e-commerce i wiele więcej.
O autorze
3 min czytania 2024-04-19

>>> Sprawdź przegląd tygodnia [13-19.04.2024].

Polecamy kolejną dawkę inspiracji. Tym razem na liście polecajek znalazły się narzędzia pracy jutra, Mapa Trendów 2024, raport człowiek vs AI, wykład prof. W. Ducha o sztucznej inteligencji oraz porcja ciekawych podcastów.

Narzędzia pracy jutra

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Czy zastanawiasz się czasem, jak będziemy pracować w przyszłości i jakich narzędzi używać? Co sprawia, że aplikacja biznesowa jest naprawdę skuteczna i użyteczna dla pracowników? Zapraszamy do lektury najnowszego trend booka przygotowanego przez Autentika, który gromadzi wnioski i doświadczenia dziesięciorga ekspertów z polskiego rynku. „Work Tools of Tomorrow – Narzędzia pracy jutra” to baza wiedzy na temat nowoczesnych narzędzi do pracy, optymalizacji procesów oraz roli technologii AI w aplikacjach biznesowych.

Człowiek vs. AI: Czy AI przekroczyło granice ludzkiej percepcji?

Jak mózg człowieka odnajduje się w erze AI? W raporcie „Człowiek vs. AI: Czy AI przekroczyło granice ludzkiej percepcji?” Neuroinsight Lab (by SeeWidely) zgłębia złożoną interakcję między ludzkim poznaniem a sztuczną inteligencją, wykorzystując do tego zaawansowaną neuroTechnologię, w tym EEG i eye-tracking.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Mapa Trendów 2024

Po raz siódmy założony przez Natalię Hatalską infuture.institute publikuje Mapę Trendów, czyli narzędzie, które we współczesnym świecie niepewności i kryzysów wskazuje, na co zwracać uwagę obecnie i na co się przygotować w przyszłości. Na tegorocznej Mapie Trendów znalazło się siedem najważniejszych megatrendów określanych jako: Świat przeobrażeń społecznych, Świat AI, Świat lustrzany, Alternatywne światy, Zrównoważony świat, Świat kryzysów zdrowotnych, Świat wojen.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Dezinformacja oczami Polaków 2024

12 kwietnia premierę miał raport „Dezinformacja oczami Polaków”, który został opracowany w ramach Koalicji „Razem Przeciw Dezinformacji”. Wyniki przeprowadzonych badań pokazują, jak istotny wpływ dezinformacja wywiera na społeczeństwo, podważając zaufanie między ludźmi, zacierając granicę między faktem a fikcją oraz pogłębiając społeczne podziały.

Ranking blogów e-commerce

Najpopularniejsze blogi e-commerce w Polsce według ruchu organicznego to: DOZ, wApteka oraz Morele. Agencja Elephate opublikowała tegoroczną edycję raportu „Ranking blogów w e-commerce”. Eksperci poddali analizie aż 524 sklepy internetowe z 32 branż.

Podcasty/rozmowy warte posłuchania

  • Dlaczego Polacy kochają marki własne? Marki własne sieci dyskontowych takich jak Lidl czy Biedronka szturmem zdobywają portfele klientów. Dlaczego tak się dzieje, jaka stoi za tym strategia biznesowa, marketingowa i komunikacyjna? Jak buduje się takie marki, jakie są różnice pomiędzy nimi a markami producentów? O tym wszystkim rozmawiają w kolejnym odcinku Kanału Strategicznego Wojtek Walczak i Tomek Domański.
  • Marcin Kalkhoff dzieli się w rozmowie z Danielem Kotlińskim swoją drogą zawodową, od brand managera do stratega. Odsłania m.in. kulisy pracy nad platformą komunikacyjną dla marki LOT „Ważne, z kim podróżujesz”.
  • W piątym odcinku podcastu „Z Buta w Marketing” Oskar Lipiński gości Macieja Bojczewskiego, dyrektora e-commerce roku 2021 FMCG Izba Gospodarki Elektronicznej, COO w Healthlabs i Travelist.pl a aktualnie CEO/co-foundera Klubzabawkowy.pl.
  • Bartek Pucek i Jarosław Kuźniar zastanawiają się, jak poradzić sobie z dystraktorami i jak pracować produktywnie w świecie chaosu.

  • Sztuczna inteligencja czy już sztuczne mózgi? Prof. Włodzisław Duch z UMK prezentuje przekrojowe spojrzenie na rozwój sztucznej inteligencji: od przewidywań, obecnej sytuacji do próby odpowiedzi na to, dokąd zmierza ta gałąź nauki. W wykładzie przedstawione zostały zastosowania AI w codziennym życiu oraz w biznesie i nauce. 

Wydarzenia

  • W dniach 18-20 kwietnia w Poznaniu trwa NEXT FEST Music Showcase & Conference, czyli 3 dni wypełnione 130 koncertami debiutantów i doskonale znanych publiczności zespołów oraz dyskusji o rynku muzycznym. Wśród panelów m.in. Jak zdobyć uwagę gen Z i music branding.
  • 24 kwietnia w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbędzie się #32 ŚRODA, event organizowany przez Łukasza Kępińskiego oraz zespół Tears of Joy agency. Na warsztat wzięta zostanie KREATYWNOŚĆ. Wśród prelegentów: Roma Gąsiorowska, Magda Bereda, Maciek Budzisz i Nadia Długosz. 
  • 26 kwietnia o godzinie 12:00 zapraszamy na bezpłatny webinar. O tym, jak social media rewolucjonizują e-commerce opowiedzą Grzegorz Berezowski, założyciel i CEO NapoleonCat oraz Paweł Szczyrek, Marketing Team Manager w agencji Ideo Force. Spotkanie poprowadzi Damian Jemioło. ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ
  • Poznaj praktyczną stronę pracy projektantów i projektantek w Polsce podczas „Polish Graphic Design Extra Large Talks”, czyli nowej festiwalowej edycji konferencji PGDTalks, która odbędzie się 27 kwietnia w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Sprawdź szczegóły i upoluj wejściówkę.