Transplantologia dla dzieci – drugie życie pluszaków

Transplantologia dla dzieci – drugie życie pluszaków

Akcja Second Life Toys, z siedzibą w Japonii, zorganizowała „szpital”, do którego przyjmuje zepsute dziecięce zabawki, by przeszczepić im specjalnie przygotowaną kończynę, dlatego żyrafa z psią nogą, czy też słoń z trąbą z wiewiórczego ogona to nie mutacje genetyczne...

... a celowa akcja uświadamiająca problem,  jakim jest brak organów do przeszczepów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Liczba dziecięcych organów, które oddawane są do przeszczepów jest bardzo mała. Jest to wszechobecny problem, jednak w szczególności dotykający Japonię. Nie mówi się o nim również w mediach społecznościowych.

Twórcy kampanii chcą, by temat ten był powszechnie obecny w społeczeństwie. Celem jest również podniesienie świadomości ludzi w tym temacie.

Jesteście ciekawi, jak działa akcja? Zobaczcie film:

PS

Argentyńska Fundacja Transplantacji Wątroby wraz z DDB Argentina stworzyła kampanię na rzecz zwiększania świadomości na temat zostawania dawcami narządów.

Z pomocą argentyńskich artystów odtworzyli najbardziej poszukiwane organy na listach oczekujących do przeszczepu. Organy zostały zapakowane do toreb na śmieci i stworzono z nich wystawę na ulicach Buenos Aires, gdzie wszyscy mogli zobaczyć wiadomość: "tam są narządy, które nigdy nie zostaną przekazane. Nie marnuj życia, zostań dawcą".

Ludzie szybko zaczęli podejmować działania, dzieląc się informacjami w mediach społecznościowych – używając hashtagu STOPTRASHPLANT. Zobaczcie zdjęcia:

PS2

Pamiętacie historię skończonego dupka, który został bohaterem? Jeśli nie przypominamy ją  →  tutaj

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij