Kiedy światem rządziłyby kobiety, czyli kampania Sally Hansen, która odwraca świat o 180 stopni

Kiedy światem rządziłyby kobiety, czyli kampania Sally Hansen, która odwraca świat o 180 stopni

Ostatnio ciągle słyszy się o wyraźnie nowym trendzie w marketingu: femvertising, czyli wykorzystywanie przez marki pozytywnych przekazów tylko dla kobiet. W nowych reklamach nie widzimy kobiet przedstawionych tylko jako sprzątaczki, czy kucharki.

Kilka dni temu marka Sally Hansen powiedziała „stop” silnie męskim przekazom i stworzyła alternatywny świat, nazwany Shetopia, w którym to kobiety są liderami, decydują o sobie, spotykają się z młodszymi mężczyznami, czy płacą w restauracjach. W spocie możemy zobaczyć przykłady stereotypów, z którymi muszą radzić sobie kobiety.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Spot został wyreżyserowany i zrealizowany przez żeński zespół. We wprowadzaniu kampanii na polski rynek uczestniczyła agencja They.pl. 

Kampania zwraca uwagę i dodaje siłę kobietom, przypominają postać Sally Hansen, założycielki marki kosmetyków, która walczyła z mężami, rodziną i normami społecznymi, by osiągać sukcesy w biznesie!

PS

Rok temu Badger&Winters stworzyło spot w ramach akcji społecznej „We are #WomenNotObjects”, która zwracała uwagę na problem, jakim jest uprzedmiotowianie i seksualizacja kobiet w przekazach reklamowych.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij
Reklama Zamknij