Ten eksperyment uchwycił prawdziwe piękno i zachęcał do bycia sobą! Samsung sprawdza, jak ludzie zachowują się pod wpływem komplementów

Ten eksperyment uchwycił prawdziwe piękno i zachęcał do bycia sobą! Samsung sprawdza, jak ludzie zachowują się pod wpływem komplementów

Jak ty byś zareagował, gdyby ktoś zupełnie obcy podszedł do Ciebie i powiedział, że jesteś piękna? Samsung wraz ze studentką Shea Glover z Chicago przeprowadziło eksperyment socjalny, aby dowiedzieć się, jak różni ludzie zachowują się po takim wyznaniu.

Do swojego badania wybrali kilka osób, które następnie nagrywali i przekazywali im wiadomość, że robią zdjęcia tym, którzy są piękni. Ta współpraca ma na celu docieranie do młodych ludzi, którzy pragną autentyczności, demonstrując jednocześnie jakość aparatu Samsung Galaxy A8.

A ty, jakbyś zareagował?

PS

W 2013 roku marka Dove stworzyła kampanię, która pokazać miała kobiece piękno. Na potrzeby kampanii wynajęto wyszkolonego rysownika FBI, który podczas eksperymentu stworzył portrety kobiet według ich własnego opisu. W drugim etapie rysownik naszkicował portret tej samej kobiety, zgodnie z opisem przedstawionym przez zupełnie inną osobę. Jakie były efekty prac? Czy potrafimy przyznać się do naszego piękna?

PS2

A jak reagujemy na krzywdzące nas opinie? Czy wirtualne obrażanie boli mniej niż takie doświadczone na ulicy? Czy tak chętnie i z łatwością bylibyśmy w stanie obrażać przechodniów na ulicy? „In real life” to eksperyment społeczny, który przenosi wulgaryzmy z sieci na chodniki wielkich miast.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij