Instagram jak TikTok? Portal pracuje nad nowym formatem Stories

Instagram jak TikTok? Portal pracuje nad nowym formatem Stories

Czyżby Instagram pozazdrościł TikTokowi sukcesów? Wygląda na to, że tak – portal pracuje aktualnie nad nowym formatem relacji, które przewija się palcem w górę lub dół.

Instagram już jakiś czas temu zauważył, że TikTok może stanowić dla niego poważną konkurencję. W sierpniu 2020 roku serwis wprowadził nową funkcję, dzięki której użytkownicy mogą tworzyć krótkie klipy wideo z wykorzystaniem utworów muzycznych – czyli dokładnie to, czym serca internautów podbił TikTok. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz okazuje się, że Instagram rozpoczął pracę nad nowym formatem swoich Stories – twórcy platformy chcą, aby użytkownicy mogli przewijać relacje palcem w dół lub w górę. Nie trzeba chyba dodawać, że jest to pomysł zaczerpnięty wprost z TikToka.

O testach nowej funkcji poinformował jeden z deweloperów oprogramowania – Alessandro Paluzzi. Programista doszukał się bowiem tego w kodzie aplikacji Instagram. 

Przedstawiciele Instagrama w rozmowie z portalem TechCrunch potwierdzili, że istotnie pracują nad nowym formatem Stories – funkcja jednak znajduje się na tę chwilę we wczesnym etapie przygotowania i nie jest dostępna dla użytkowników. Nie rozpoczęły się również jej testy. 

PS

Z okazji 10. rocznicy urodzin Instagram postanowił wprowadzić nowe funkcjonalności do popularnego serwisu społecznościowego – jednymi z nowych funkcji są m.in. ukrywanie obraźliwych komentarzy oraz rozwinięcie systemu ostrzegania autorów takich treści.

PS2

Przedstawiciele Instagrama poinformowali o wprowadzeniu pewnych zmian w zasadach dotyczących nagości w portalu – jest to odpowiedź na falę krytyki po tym, jak kilka postów influencerek plus size zostało usuniętych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij