Donald Trump założy własną platformę mediów społecznościowych TRUTH

Donald Trump założy własną platformę mediów społecznościowych TRUTH

TRUTH Social ma spełniać rolę serwisu social media konkurującego z takimi gigantami społecznościowymi jak Twitter i Facebook, które zablokowały dostęp do swoich usług Donaldowi Trumpowi.

Aplikacja zostanie uruchomiona dzięki nowo powstałej spółce TMTG, która uformowała się w wyniku połączenia Trump Media & Technology Group i Digital World Acquisition Corp. Według informacji udostępnionych w komunikacie prasowym*, spółka swoją misję definiuje jako „stworzenie rywala dla liberalnego konsorcjum medialnego i walkę z firmami Big Tech z Doliny Krzemowej, które wykorzystały swoją jednostronną siłę, by uciszyć przeciwstawne głosy w Ameryce”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowa platforma społecznościowa byłego prezydenta USA ma stanowić więc opozycję do firm takich jak Facebook czy Twitter. Donald Trump otrzymał zakaz korzystania z ich usług po tym, jak w styczniu br. na swoich kontach w mediach społecznościowych udostępniał informacje o rzekomym fałszowaniu wyników wyborów prezydenckich. 6 stycznia pod Kapitolem doszło do zamieszek z udziałem popleczników Trumpa.

– Jestem podekscytowany, że wkrótce udostępnię moją pierwszą PRAWDĘ na TRUTH Social. TMTG zostało założone z misją oddania głosu wszystkim. Cieszę się, że wkrótce zacznę dzielić się swoimi przemyśleniami na temat TRUTH Social i walczyć z Big Tech. Wszyscy pytają mnie, dlaczego ktoś nie stawia czoła Big Tech? Cóż, wkrótce będziemy! – zapowiedział Donald Trump.

Aplikacja TRUTH będzie udostępniała również usługę subskrypcji wideo na żądanie, a wśród nich: programy rozrywkowe, serwisy informacyjne czy podcasty skierowane do konserwatywnego audytorium.

Wersja beta serwisu zostanie udostępniona wybranym użytkownikom w listopadzie 2021 roku, a  jego ogólnokrajowe wdrażanie ma zostać ukończone na początku 2022 roku. Obecnie w sklepie App Store użytkownicy mogą pobrać już aplikację w przedsprzedaży.

* Trump Media & Technology Group

PS
Facebook zmaga się w ostatnim czasie z kryzysem wizerunkowym, spowodowanym m.in. oskarżeniami o ukrywanie istotnych informacjidyskryminację w zatrudnieniu, a także problemami w udostępnianiu swoich usług

PS 2
Pojawiają się także informacje o tym, że Facebook ma zmienić swoją nazwę i rozbudować platformę cyfrową metaverse.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij