Użytkownicy Tindera mogą uświadamiać Rosjan o prawdziwej sytuacji w Ukrainie

Użytkownicy Tindera mogą uświadamiać Rosjan o prawdziwej sytuacji w Ukrainie

Ruszyła akcja „To Russia From Love”, dzięki której posiadacze płatnych kont na Tinderze mogą dotrzeć do rosyjskich użytkowników z informacjami na temat wojny w Ukrainie. Autorzy inicjatywy non-profit chcą w ten sposób walczyć z dezinformacją za pomocą łatwo dostępnych narzędzi.

fot. torussiafromlove.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Niedawno pisaliśmy o tym, jak na kilka dni aplikacja Google Maps stała się polem walki z rosyjską dezinformacją. Internauci wykorzystywali zakładkę „opinie” do udostępniania informacji i zdjęć z wojny w Ukrainie, aby uświadomić Rosjan o prawdziwej sytuacji w kraju. Na podobnej zasadzie działa akcja „To Russia From Love” – tym razem informacje o wojnie można umieszczać w opisie profilu w serwisie randkowym.

Akcja jest protestem przeciwko agresji władz rosyjskich pod przywództwem Władimira Putina, które pod pretekstem wspierania niepodległych, separatystycznych republik wysyłały młodych rosyjskich żołnierzy, by mordowali niewinnych Ukraińców – wyjaśniają twórcy torussiafromlove.com.

W jaki sposób można włączyć się w walkę z dezinformacją, wspierając TRFL?

Właściciele kont Tinder Gold i innych płatnych wersji aplikacji mogą pobrać tekst w języku rosyjskim ze specjalnie utworzonej strony www.torussiafromlove.com, a następnie zamieścić go w opisie profilu. Tym samym w miejscu, w którym zwykle zamieszczone są informacje np. o zainteresowaniach użytkownika, pojawia się tekst o tym, że rosyjskie wojska zabijają w Ukrainie tysiące ludzi – nie tylko żołnierzy, ale także bezbronnych cywilów.

Dzięki temu, że funkcja premium na Tinderze pozwala znaleźć parę z różnych miast, wystarczy „przenieść się” do Rosji. W tym celu należy kliknąć w ikonę profilu, otworzyć „Ustawienia”, przewinąć w dół, wybrać „Lokalizacja” i dodać nową lokalizację – Rosję. Użytkownicy aplikacji z tego kraju, chcąc poznać bliżej daną osobę, trafiają wówczas na opis wojny i informacje o rosyjskiej agresji.

Warto dodać, że osoby, które nie posiadają płatnego konta w aplikacji, także mogą wesprzeć akcję, umieszczając w opisie profilu link do strony internetowej torussiafromlove.com.

PS
W ciągu ostatnich kilkunastu dni wiele marek i organizacji włączyło się w pomoc na rzecz osób cierpiących przez wojnę. W naszym aktualizowanym artykule przedstawiamy, inicjatywy, które zostały podjęte na rzecz Ukraińców. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij