Pinterest w październiku - przegląd polskich stron

Pinterest w październiku - przegląd polskich stron

Pinterest powoli dostrzegany jest przez coraz więcej marek. We wrześniu odwiedziło go prawie 365 tys. użytkowników. Poniżej przegląd prawie 300 polskich firmowych profili oraz inne statystyki serwisu.

Tak o Pintereście mówi Rafał Sobiczewski, Business Development Director, Gemius Polska: Pinterest.com – wirtualna tablica korkowa, do której internauci przypinają najróżniejsze znalezione w sieci lub wykonane samodzielnie zdjęcia, to prawdziwy hit ostatnich kilku miesięcy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Potrzebę dzielenie się swoimi fascynacjami i zainteresowaniami dostrzegł i w interesujący sposób wykorzystał twórca serwisu Pinterest.com – Ben Silbermann. Wirtualna tablica do pinezkowania z miesiąca na miesiąc gromadzi coraz większą liczbę użytkowników. Tylko we wrześniu 2012 roku serwis ten odwiedziło niemal 365 tys. internautów (źródło: Megapanel PBI/Gemius) – co oznacza wzrost o prawie 56 tys. realnych użytkowników względem sierpnia bieżącego roku. Wyniki Pinterest.com uznać możemy za obiecujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę trzy pierwsze miesiące funkcjonowania Facebooka na polskim rynku. Wirtualna tablica poszerza grono zainteresowanych w porównywalnym tempie do prawdziwego potentata social media w pierwszym okresie po debiucie, co może wróżyć jej prawdziwy sukces.

Wśród widowni internetowej Pinterest.com przeważają przedstawicielki płci pięknej. Kobiety stanowią prawie 66%, a mężczyźni 34% użytkowników serwisu. Internetowemu kolekcjonowaniu poświęcają się głównie użytkownicy sieci z wykształceniem wyższym.

Siłę drzemiącą w serwisie zdaje się dostrzegać coraz większa grupa specjalistów, a w sieci powstają kolejne strony wzorowane na tym pomyśle. Być może z czasem Pinterest.com stanie się tak jak Facebook miejscem gdzie zdaniem wielu po prostu należy być.

O tym, czy marki mają czego szukać na Pintereście pisaliśmy już w maju. W sierpniu i wrześniu przedstawiliśmy katalog polskich marek. Przedstawialiśmy także case study jednego z najpopularniejszych kont oraz wskazówki jak mierzyć działania komunikacyjne prowadzone w tym serwisie.

Jak obecnie wyglądają polskie firmowe profile na Pintereście? Znaleźliśmy prawie 300 stron - wszystkie obejrzeć można przeglądając tematyczne galerie.

Kultura i rozrywka

Najpopularniejszym polskim kontem na Pintereście jest strona projektu Mayamural Kraków 2012, którego aktywność śledzi ponad 2300 osób. Swoją działalność kulturalno-rozrywkową starają się promować w tym serwisie także m.in. Muzeum Erotyzmu (2220), Teatr OchotyTeatr Łaźnia Nowa (130), Łódź Design Festiwal i Salsa Libre.

Książki

Spośród serwisów związanych z czytaniem na Pintereście najbardziej aktywne są: Booklikes (216 followersów), Książki TV,  Księgarnia Kumiko.pl i Filia nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Organizacje

Najaktywniejsze fundacje, kluby, inicjatywy, związki i stowarzyszenia obecne na Pintereście to: Modraszek Kolektyw (161 obserwujących), Klub Miłośników Czystego Obuwia (147) oraz CHI PolskaFundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Ruszmy Szczecin.

Jedzenie, diety, gotowanie

Informacje o dietach, gotowaniu, jedzeniu najwięcej osób śledzi na stronach Daybite (1616 obserwujących), Winiary (229), Mokate (125), Kasia (100).

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij