Amazon uruchamia subskrypcję na leki. Rusza usługa RxPass

Amazon uruchamia subskrypcję na leki. Rusza usługa RxPass
Posiadacze pakietu Amazon Prime mogą wykupić miesięczny abonament w cenie 5 dolarów, aby zyskać dostęp do kilkudziesięciu leków wydawanych na receptę.
O autorze
1 min czytania 2023-01-25

fot. depositphotos.com

Subskrypcje, niegdyś kojarzone głównie z usługami VOD czy platformami muzycznymi, dziś szturmem podbijają e-commerce. Opłacając miesięczny abonament, możemy zapewnić sobie regularną dostawę kawy, produktów higienicznych, a nawet wina. Sporo zamieszania wprowadzają również subskrypcje w branży motoryzacyjnej. Do tych rozmaitych usług i produktów teraz dołączają również leki na receptę.

Leki na abonament od Amazon

Gigant e-commerce poinformował o uruchomieniu usługi RxPass w ramach swojej internetowej apteki Amazon Pharmacy. Odtąd pacjenci z USA zmagający się z chorobami przewlekłymi mogą otrzymać  kwalifikujące się leki za jedną stałą, miesięczną opłatą w wysokości 5 dolarów, niezależnie od liczby realizowanych recept.

W ofercie znalazło się ponad 60 leków generycznych, czyli odpowiedników oryginalnych produktów – posiadają ten sam skład, jednak różnią się wyglądem, nazwą i opakowaniem. Pacjenci mają do wyboru leki stosowane w leczeniu ponad 80 typowych schorzeń, w tym cukrzycy, nadciśnienia czy depresji. Amazon zapewnia także bezpłatną dostawę leków pod wskazany adres.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Aby skorzystać z nowej usługi, wystarczy zarejestrować się na stronie Amazon.com lub w aplikacji mobilnej, gdzie system weryfikuje uprawnienia pacjentów i informacje na temat recepty. Co istotne, klienci nie potrzebują ubezpieczenia zdrowotnego, aby wykupić abonament.

Jak twierdzi John Love, wiceprezes Amazon Pharmacy, pacjenci, którzy co miesiąc wydają ponad 10 dolarów na kwalifikujące się leki, dzięki usłudze RxPass odnotują spadek kosztów recept o min. 50%. Ponadto firma podkreśla, że abonament na leki to oszczędność czasu i większa wygoda.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom zaskakująco proste, niskie ceny kwalifikujących się leków, których potrzebują każdego miesiąca – czytamy w oświadczeniu Amazon.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Usługa jest dostępna tylko dla członków programu Amazon Prime, którego cena wynosi 14,99 dolarów miesięcznie lub 139 dolarów rocznie. Na początek program ruszył w większości stanów w USA.

PS. Zmiany w polskich reklamach leków

Od początku stycznia w Polsce zaczęła obowiązywać część przepisów z nowelizowanej ustawy o wyrobach medycznych. Oznacza to m.in., że w reklamach leków i suplementów nie zobaczymy już lekarzy.