Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Hot Wheels stworzyło egzemplarz dla osób niewidomych

Hot Wheels stworzyło egzemplarz dla osób niewidomych
Hot Wheels Braille Racer Twin Mill – tak nazywa się wyjątkowy egzemplarz z kolekcji resoraków Hot Wheels. Dlaczego jest wyjątkowy? Jest on w całości biały i ma specjalne wypustki przeznaczone dla niewidomych i niedowidzących.
O autorze
1 min czytania 2023-06-13

Samochodziki Hot Wheels są produkowane przez amerykańską firmę Mattel od 1968 roku. Resoraki, imitujące prawdziwe modele samochodów, do dziś są kolekcjonowane przez fanów poszukujących rzadkich egzemplarzy.

Jednym z takich egzemplarzy może być Hot Wheels Braille Racer Twin Mill – model, który na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny resorak, ale ma pewne cechy wyjątkowe.

Przede wszystkim jest cały biały, co już go wyróżnia od innych modeli. Dodatkowo znajdziemy na nim wypustki układające się w alfabet Braille’a. Jest to pierwszy samochodzik od Mattel skierowany do osób niewidomych i niedowidzących.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Specjalny resorak jest wynikiem współpracy firmy Mattel z National Federation of the Blind – amerykańską organizacją osób niewidomych. Efektem wspólnych działań jest pozbawiony kolorowej karoserii i klasycznych napisów model, na którym jednym jednak pojawia się nazwa „Twin Mill” zapisana alfabetem Braille’a.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

O tym, że jest to specjalna edycja samochodu przypomina już samo opakowanie, na którym również zostały wytłoczone napisy dla niewidomych i niedowidzących.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS Mattel wprowadza na rynek pierwszą w historii lalkę Barbie z zespołem Downa

Firma Mattel zaprezentowała światu pierwszą w historii lalkę Barbie z zespołem Downa. W procesie projektowania marka Barbie ściśle współpracowała z National Down Syndrome Society – organizacją działająca na rzecz osób z zespołem Downa w USA.

PS 2 Matchbox prezentuje pierwszy model wykonany w 99% z materiałów pochodzących z recyklingu

Celem marki jest produkcja zabawek i ich opakowań w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, nadających się do recyklingu lub biopochodnych.