Instagram testuje nową funkcję zapewniającą prywatność. Użytkownicy będą mogli ukryć swoją aktywność

Instagram testuje nową funkcję zapewniającą prywatność. Użytkownicy będą mogli ukryć swoją aktywność
Instagram wprowadza funkcję, która może spodobać się wielu użytkownikom popularnej platformy społecznościowej. Teraz będzie można kontrolować to, co widzą inni użytkownicy, dzięki nowej opcji umożliwiającej ukrywanie swojej aktywności.
O autorze
1 min czytania 2023-09-13

Jak pokazuje przykład udostępniony przez eksperta ds. mediów społecznościowych, Matta Navarrę, niektórzy użytkownicy Instagrama dostali powiadomienia o możliwości ukrycia swoich polubień przed dowolnym innym użytkownikiem. To oznacza, że każdy będzie zachować swoją aktywność prywatną, jeśli tylko zechce.

fot. Twitter 

Nowa funkcja pozwoli na ukrycie swojej aktywności przed osobami, które nas nie obserwują, albo na ograniczenie widoczności tylko dla swoich najbliższych znajomych. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

fot. Twitter

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Prywatność to trend w mediach społecznościowych

To podejście ma zapewnić użytkownikom większy komfort korzystania z Instagrama, a jednocześnie wpisuje się w ogólny trend wzrostu prywatności, który ostatnio zyskuje popularność na rynkach zachodnich, podobnie jak w przypadku WhatsApp.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Tego rodzaju rozwiązanie oferuje także platforma X, a subskrybenci X Premium (dawniej znanej jako Twitter Blue) mogą teraz ukrywać swoje polubienia i znaczniki wyboru. Co więcej, Elon Musk, właściciel platformy X, poszedł o krok dalej, oferując wsparcie prawników dla tych, którzy zostali niesprawiedliwie potraktowani przez pracodawców z powodu swojej aktywności na X. 

fot. Twitter

PS Aplikacje bez reklam? Facebook i Instagram mogą być płatne

„The New York Times” podał informację o tym, że Meta rozważa wprowadzenie płatnej wersji Facebooka oraz Instagrama. Użytkownicy, którzy zdecydowaliby się na subskrypcję, mieliby możliwość wyłączenia reklam dostępnych w aplikacjach.

PS2 Instagram ponownie idzie w ślady TikToka. Testuje dłuższe klipy Reels

Jak poinformował Alessandro Paluzzi, Instagram może wkrótce wprowadzić możliwość przesyłania dłuższych filmów w formacie Reels. Mają to być opcje 3-minutowe oraz 10-minutowe.