Meta testuje chatbot AI na Instagramie

Meta testuje chatbot AI na Instagramie
Jednym z najnowszych pomysłów od Mety jest wprowadzenie czatu AI na Instagramie, o czym poinformował w swoich mediach społecznościowych Alessandro Paluzzi.
O autorze
1 min czytania 2023-06-07

Nie jest tajemnicą, że Meta testuje obecnie wiele rozwiązań związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Nowe narzędzia mają pojawić się m.in. na Facebooku czy Whatsappie. Dzięki AI będziemy mogli również wygenerować własne naklejki na Instagramie.

Badacz aplikacji, Alessandro Paluzzi podzielił się kolejną nowinką związaną z Instagramem. Jak się okazało, trwają prace nad rozwiązaniem, jakim jest czat AI, który przypomina narzędzie dostępne na Snapchacie, czyli My AI. 

fot. Twitter

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Użytkownik będzie mógł uruchomić chatbota za pomocą wpisania komendy „@ai” w dowolnej konwersacji w każdym momencie rozmowy. Odpowiedzi pojawią się w tym samym oknie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

fot. Twitter

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Pomysł na stworzenie chatbota wynika prawdopodobnie z dwóch obserwacji. Po pierwsze, zauważono znaczny wzrost prowadzonych rozmów za pośrednictwem Instagrama. Użytkownicy publikują z kolei coraz mniej postów. Po drugie, trend wykorzystania AI w aplikacjach ciągle wzrasta i nadal poszukuje się nowych rozwiązań, które można do nich wprowadzić.

– W perspektywie krótkoterminowej skupimy się na tworzeniu kreatywnych i wyrazistych narzędzi. W dłuższej perspektywie skupimy się na tworzeniu person AI, które mogą pomóc ludziom na różne sposoby. Badamy doświadczenia z tekstem, obrazami (takimi jak kreatywne filtry i formaty reklam na Instagramie) oraz z wideo i doświadczeniami multimodalnymi – komentuje Mark Zuckerberg.

Wspomniane przez dyrektora generalnego Mety persony również miałyby być uwzględnione w opcji czatu na Instagramie.

PS Facebook dziś i jutro – jak AI wpływa na rozwój platformy

Facebook przestał być wyłącznie platformą łączącą przyjaciół i rodziny. Ludzie pragną odkrywać tam nowe treści i angażować się w tematy, które mają dla nich znaczenie. W jaki sposób w jaki sposób Facebook wykorzystuje AI i jakie nowe możliwości chce zaoferować twórcom internetowym? O tym w artykule.

PS 2 Krzysztof Kudryński (NVIDIA): Głębokie uczenie będzie całkowicie przejmować świat AI

Jakie są najczęstsze błędy, które firmy popełniają podczas implementacji AI? W jaki sposób firmy mogą zbudować etyczne i transparentne modele AI? O deep learningu oraz sztucznej inteligencji rozmawialiśmy z Krzysztofem Kudryńskim z NVIDIA, prelegentem Infoshare 2023.