LOTTE Wedel zaprasza na czekoladowe wspomnienia w Muzeum Warszawskiej Pragi

Jak wyglądała praca kobiet zatrudnionych w fabryce Wedla w czasach PRL-u? LOTTE Wedel zaprasza na nową wystawę Muzeum Pragi „Krem i czekolada”, poświęconą wspomnieniom kobiet, które pracowały w warszawskich zakładach produkujących kosmetyki i czekoladowe słodycze w latach 1950-1989.
O autorze
1 min czytania 2018-09-25

Wystawa „Krem i czekolada” prezentuje kobiece spojrzenie na pracę w warszawskich zakładach produkujących kosmetyki i czekoladowe słodycze w latach 1950-1989. Twórczynie wystawy: Goshka Macuga, przedstawicielki grupy artystycznej TERAZ POLIŻ, i Magdalena Staroszczyk z Muzeum Warszawskiej Pragi oddają głos kobietom, które wówczas stanowiły większość załogi na liniach produkcyjnych.

Odwiedzający wystawę będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie warunki pracy panowały w ówczesnych Zakładach Przemysłu Cukierniczego 22 Lipca, dawny E. Wedel w Warszawie i Pollenie-Urodzie, na jakie benefity mogły liczyć zatrudnione, czy lubiły swoją pracę oraz jak wspominają ją dziś.

– Jako firma z prawie 170-letnią historią nieustannie czerpiemy inspiracje z przeszłości i pielęgnujemy pamięć o dawnych czasach, dlatego z przyjemnością zaangażowaliśmy się w wystawę „Krem i Czekolada“. Lata mijają, a pewne rzeczy pozostają niezmienne – kobiety w Wedlu do dzisiaj mają bardzo duże znaczenie i ugruntowaną pozycję, a ich umiejętności są nieocenione. Projekt jest dla nas szczególnie ważny również ze względu na jego lokalizację. Warszawska Praga jest naszą małą ojczyzną z którą czujemy się silnie związani, dlatego bliskie są nam wszelkie inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej LOTTE Wedel.

PS

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Sztuka i popkultura nieustannie się przenikają. Muzeum Narodowe w Warszawie postanowiło wykorzystać ten fakt i stworzyło nietypowe wydarzenie, podczas którego poszukiwane były obrazy pojawiające się w teledysku do utworu „Nagasaki” Katarzyny Nosowskiej.

PS2

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Osoby zajmujące się zawodowo promocją kultury i sztuki opowiadają o tym, jakie metody marketingowe są według nich najskuteczniejsze w promocji działań kulturalnych.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS3

Muzea nie są dostępne tylko dla wtajemniczonych, to otwierająca się na społeczeństwo przestrzeń, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. To miejsce spotkań ze sztuką i innymi ludźmi. Muzeum Narodowe w Poznaniu stworzyło kampanię, którą docenili Internauci.