SZAFA DOBRA – IKEA zebrała 8 ton ubrań dla potrzebujących

SZAFA DOBRA – IKEA zebrała 8 ton ubrań dla potrzebujących

IKEA zakończyła akcję SZAFA DOBRA, która poruszyła tysiące ludzi do tego by zrobić coś dobrego dla innych i dla naszej planety. Łącznie przekazano 8 ton ubrań osobom potrzebującym.

Akcja SZAFA DOBRA ruszyła 1 marca br. i jej celem była zbiórka ubrań, które zalegają w naszych szafach. Wówczas były one przekazywane gdańskiej Fundacji DROGA, która dbała o to, by otrzymali je najbardziej potrzebujący.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wstępnie szafy miały być tylko dwie – w Gdyńskim Centrum Filmowym oraz w gdańskiej IKEA. Natomiast już na samym początku do akcji przyłączyła się kolejna instytucja kulturalna czyli Instytut Kultury Miejskiej z Gdańska.

SZAFA DOBRA miała bardzo pozytywny odzew m.in. w mediach społecznościowych. Użytkownicy polecali ją sobie nawzajem, zachęcali do brania udziału, chwalili inicjatywę. Dlatego też akcja, która trwała zaledwie miesiąc przekroczyła oczekiwania pomysłodawców. Zebrano aż ok. 8 ton ubrań!

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczone zarówno wynikami jak i przebiegiem całej akcji. To był nasz autorski pomysł na lokalną akcję charytatywną i jesteśmy bardzo dumne z ludzi, którzy się do tej akcji przyłączyli. Okazało się, że niewiele trzeba, aby wykrzesać z ludzi samo dobro. Dziękujemy mieszkańcom Trójmiasta za zaangażowanie. Cieszymy się, że udało nam się do tej inicjatywy zachęcić Gdyńskie Centrum Filmowe oraz Instytut Kultury Miejskiej z Gdańska – mówi Patrycja Krogul, kierownik marketingu IKEA Gdańsk.

PS

Pod koniec lutego br. salon WoshWosh ruszył z kolejną akcją – tym razem zbierał obuwie, które po lekkiej renowacji zostało przekazane młodym kobietom objętym Ogólnopolskim Programem Pomocy Pierwsza Praca.

PS2

Na początku października 2018 roku salon WoshWosh organizował akcję „Przynieś buty dla bezdomnego”. Wówczas udało się zebrać ponad 1000 par butów, które przekazano potrzebującym. Sprawdźcie, jak akcja wyglądała #OdKulis.

PS3

W lutym br. Promod, Organizacja Kwiat Kobiecości i Ubraniadooddania.pl wystartowały z akcją #ModaDlaZdrowia. Celem inicjatywy był zakup mobilnego gabinetu ginekologicznego. Udział w akcji był bardzo prosty – wystarczyło oddać zalegające w szafie ubrania do jakiegokolwiek butiku marki Promod w dniach 08.02-20.02. Każdy kilogram oddanej odzieży, butów czy akcesoriów to 1 złotówka, przybliżająca Organizację Kwiat Kobiecości do zakupu specjalnego Cytobusu.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij