IKEA Kraków zachęca do dzielenia się w „Przestrzeni Pełnej Dobra”

IKEA Kraków zachęca do dzielenia się w „Przestrzeni Pełnej Dobra”

Poupychane po kątach, schowane głęboko w szafach czy piwnicach. Często zupełnie zapomniane. Każdy z nas ma w domu rzeczy, których nie używa. IKEA Kraków zachęca, aby dać im drugie życie. W tym celu stworzyła w krakowskim Forum Wydarzeń „Przestrzeń Pełną Dobra”.

 „Przejrzyjmy zakamarki naszych domów, zajrzyjmy do szaf, komód, wejdźmy na strych i do piwnicy. Można tam znaleźć prawdziwe skarby. Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy i kupować nowe, możemy się przecież nimi dzielić, robiąc coś dobrego dla innych i naszej planety” – przekonują pracownicy IKEA Kraków, którzy na start akcji przyniosą kilkadziesiąt własnych przedmiotów. Wszystkie trafią do „Przestrzeni Pełnej Dobra”, skąd każdy zainteresowany będzie mógł wziąć to, co mu się przyda. Od 16 do 19 maja również pozostali mieszkańcy Krakowa będą mogli przynosić tu rzeczy, którymi chcą się podzielić.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Mogą to być elementy dekoracyjne i dodatki, które po przemeblowaniu nie pasują do wystroju, dawno nieużywane artykuły gospodarstwa domowego, zabawki czy nienoszone ubrania. Wszystko, co jest w dobrym stanie i może posłużyć innym. I oczywiście zmieści się w naszej „przestrzeni. Nie będzie to klasyczna wymiana jeden do jeden. Każdy może po prostu przyjść i wziąć to, czego potrzebuje. Nie musi przynosić niczego w zamian – podpowiada Sabina Patryas, Koordynator ds Zrównoważonego Rozwoju z IKEA Kraków. 

„Przestrzeń Pełna Dobra” powstała dzięki współpracy z Forum Wydarzeń. W całości urządzona została meblami, które również dostały drugie życie. Pochodzą one bowiem z Działu Sprzedaży Okazyjnej sklepu IKEA. Po zakończeniu akcji – podobnie jak przedmioty, które nie znalazły nowego domu – trafią do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Za koncepcję i realizację akcji odpowiada dział marketingu IKEA Kraków oraz agencja Open Media.

„Przestrzeń Pełna Dobra” funkcjonować będzie od 16 do 19 maja, w godz. 10:00–21:00 w Forum Wydarzeń (Kraków, ul. Marii Konopnickiej 28).

Więcej informacji znajduje się na stronie

PS

Podobną akcję wprowadził gdański oddział IKEA – 1 marca ruszyła akcja Szafa DOBRA w ramach której powstały szafy, do których można było przekazać nieużywane już ubrania (oczywiście w dobrym stanie), skąd następnie trafiły do gdańskiej Fundacji DROGA, która zadbała o to, by otrzymali je najbardziej potrzebujący. Tutaj możecie zobaczyć, jak wyglądała realizacja akcji #OdKulis. 

PS2

W lutym br. salon WoshWosh ruszył z kolejną akcją – tym razem zbierał obuwie, które po lekkiej renowacji zostało przekazane młodym kobietom objętym Ogólnopolskim Programem Pomocy Pierwsza Praca.

PS3

Na początku października 2018 roku salon WoshWosh organizował akcję „Przynieś buty dla bezdomnego”. Wówczas udało się zebrać ponad 1000 par butów, które przekazano potrzebującym. Sprawdźcie, jak akcja wyglądała #OdKulis.

PS4

W lutym br. Promod, Organizacja Kwiat Kobiecości i Ubraniadooddania.pl wystartowały z akcją #ModaDlaZdrowia. Celem inicjatywy był zakup mobilnego gabinetu ginekologicznego. Udział w akcji był bardzo prosty – wystarczyło oddać zalegające w szafie ubrania do jakiegokolwiek butiku marki Promod w dniach 08.02-20.02. Każdy kilogram oddanej odzieży, butów czy akcesoriów to 1 złotówka, przybliżająca Organizację Kwiat Kobiecości do zakupu specjalnego Cytobusu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij