Biedronka i Vanish zachęcają do oddawania nienoszonych ubrań potrzebującym

Biedronka i Vanish zachęcają do oddawania nienoszonych ubrań potrzebującym

Biedronka i Vanish łączą siły w szczytnym celu – zachęcają do oddawania nienoszonych już ubrań, które po uprzednim wypraniu zostaną przekazane podopiecznym fundacji Caritas.

Z pewnością każdy z nas ma w swojej szafie ubrania, których już nie nosi. Zamiast pozwolić im „zbierać kurz”, możemy przekazać je osobom, które najbardziej ich potrzebują. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach akcji „Daj swoim ubraniom drugie życie” w 300 sklepach sieci Biedronka pojawiły się specjalne kontenery, do których można wrzucać nienoszoną odzież, lecz nadającą się do dalszego użytku. Następnie marka Vanish zadba o to, by została ona wyprana i przekazana podopiecznym fundacji Caritas. 

Akcja trwa od 27 czerwca do 25 lipca br. Wykaz sklepów, do których można oddać ubrania, dostępny jest na stronie

PS

Biedronka rozwija swój system przekazywania niesprzedanej, ale nadającej się do spożycia żywności. Do oferty sklepu weszła niedawno wykonana z papieru „Dobra Torba”, z której część przychodów trafi na konto Banków Żywności.

PS2

Poupychane po kątach, schowane głęboko w szafach czy piwnicach. Często zupełnie zapomniane. Każdy z nas ma w domu rzeczy, których nie używa. W maju br. IKEA Kraków zachęcała, aby dać im drugie życie. W tym celu stworzyła w krakowskim Forum Wydarzeń „Przestrzeń Pełną Dobra”.

PS3

Podobną akcję wprowadził gdański oddział IKEA – 1 marca ruszyła akcja Szafa DOBRA w ramach której powstały szafy, do których można było przekazać nieużywane już ubrania (oczywiście w dobrym stanie), skąd następnie trafiły do gdańskiej Fundacji DROGA, która zadbała o to, by otrzymali je najbardziej potrzebujący. Tutaj możecie zobaczyć, jak wyglądała realizacja akcji #OdKulis. 

PS4

W lutym br. salon WoshWosh ruszył z kolejną akcją – tym razem zbierał obuwie, które po lekkiej renowacji zostało przekazane młodym kobietom objętym Ogólnopolskim Programem Pomocy Pierwsza Praca.

PS5

Na początku października 2018 roku salon WoshWosh organizował akcję „Przynieś buty dla bezdomnego”. Wówczas udało się zebrać ponad 1000 par butów, które przekazano potrzebującym. Sprawdźcie, jak akcja wyglądała #OdKulis.

PS6

W lutym br. Promod, Organizacja Kwiat Kobiecości i Ubraniadooddania.pl wystartowały z akcją #ModaDlaZdrowia. Celem inicjatywy był zakup mobilnego gabinetu ginekologicznego. Udział w akcji był bardzo prosty – wystarczyło oddać zalegające w szafie ubrania do jakiegokolwiek butiku marki Promod w dniach 08.02-20.02. Każdy kilogram oddanej odzieży, butów czy akcesoriów to 1 złotówka, przybliżająca Organizację Kwiat Kobiecości do zakupu specjalnego Cytobusu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij