MŚ 2018: przewodnik, jak pokonać Szwecję na okładce The Times

MŚ 2018: przewodnik, jak pokonać Szwecję na okładce The Times
W dniu meczu Szwecja – Anglia w ćwierćfinale mistrzostw świata na okładce angielskiego dziennika The Times ukazał się wzorowany na instrukcji składania mebli z Ikei przewodnik, jak pokonać przeciwnika.
O autorze
1 min czytania 2018-07-07

Anglicy po raz pierwszy od 28 lat mają szanse dojść do półfinałów Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Na okładce magazynu The Times można znaleźć przewodnik, jak pokonać Szwecję przypominający ulotki z instrukcjami, jak samemu krok po kroku złożyć meble, dołączane do produktów w sieci sklepów Ikea.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS Mistrzowski zakład Ibrahimovicia z Beckhamem

Przed meczem ćwierćfinałowym Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji pomiędzy Anglii i Szwecją Zlatan Ibrahimović na swoim koncie na Instagramie zaproponował Davidowi Beckhamowi zakład. Anglik przyjął propozycję, ale postawił swoje warunki.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

 

PS2 National Centre for Domestic Violence: If England got beaten, so will she

Wraz z występami narodowej drużyny piłkarskiej wzrasta liczba przypadków przemocy domowej. Angielskie National Centre for Domestic Violence ruszyło z mocną kampanią społeczną informującą o problemie.

 

PS3 Ikea

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej nie mogą obyć się bez komentarza Ikei. Marka wie, że oglądanie meczu może podzielić domowników, dlatego przygotowała specjalne zestawy kanap:

PS4 KFC: Why make a meal of it for a free kick…

Zawodnik reprezentacji Brazylii, Neymar, znany jest ze swojej aktorskiej gry i tego, że lubi wyolbrzymiać sytuacje na boisku. Do boiskowych tricków Neymara nawiązało KFC z Republiki Południowej Afryki. Reklama podbiła internet po meczu z Serbią 27 czerwca, w którym po sfaulowaniu przez rywala przy linii bocznej Neymar zaczął turlać się z zaskakującą prędkością, czym rozbawił kibiców na całym świecie i stał się tematem licznych memów.

PS5 

75,8% połączeń z numerem 112 nie oznacza sytuacji awaryjnych – portugalskie służby medyczne nawiązują do tricków Neymara

PS6 Ikea: instrukcja tworzenia peleryny z „Gry o tron”

Kiedy Michele Clapton odpowiadająca za kostiumy w serialu „Gra o tron” w jednym z wywiadów ujawniła, że peleryny Nocnej Straży to w rzeczywistości dywaniki z Ikei, szwedzka marka wykorzystała real time marketing i przygotowała „specjalną instrukcję”, w której podpowiada, jak każdy z nas może zrobić pelerynę Nocnej Straży.