Się kręci - video marketing w polskim e-commerce

Się kręci - video marketing w polskim e-commerce

Podążając za trendami, sprawdzamy, jak polskie sklepy internetowe pomysłowo radzą sobie w poszczególnych obszarach marketingu. Na początek video marketing.

Wg raportu Forrestera i Shop.org “The State Of Retailing Online 2013: Marketing & Merchandising” 40% budżetów marketingowych zostało w bieżącym roku przeznaczone na marketing w wyszukiwarkach, 15% na e-mail marketing. Wzrasta także znaczenie social media marketingu: 52% respondentów zadeklarowało zwiększenie wydatków na promocję na Facebooku, 31% na Pintereście, po 25% na Twitterze oraz na YouTube’ie a 23% na Instagramie. 72% badanych zainwestuje w video, a 62% w mechanizmy rekomendacji i personalizacji, włączając w to możliwość tworzenia dopasowanych stron głównych i unikalnych ofert na podstawie historii zakupów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Oto 21 przykładów ciekawego wykorzystania video marketingu przez polskie sklepy internetowe:

Nagrania przygotowane przez amerykański sklep z gadżetami Vat19.com obejrzano już ponad 250 mln razy, a kanał sklepu na YouTube subskrybuje ponad 400 tys. osób. Podobne niekonwencjonalne, zabawne videotesty sprzedawanych gadżetów nagrywa m.in. TakaPaka.pl:

Ekipa projektantek mody RISK made in warsaw przygotowała interaktywny "krótkometrażowy sklep", czyli kino drogi na skuterze - film można zatrzymać w dowolnym momencie i prosto z niego kupować produkty:

źródło: movie.riskmadeinwarsaw.com/index.html

Mulitibrandowy sklep z odzieżą ANSWEAR.com wiosną zaprezentował spot z hipsterską brodą, który szybko rozprzestrzenił się wirusowo po całej sieci:

Ciekawą serię prerolli (czyli spotów reklamowych wyświetlanych przed właściwymi materiałami wideo) przygotował sklep CzekoladowyTelegram.pl:

Z pierwszą w swojej historii kampanią telewizyjną wystartował niedawno empik.com:

W sklepie z luksusowymi akcesoriami do kuchni smakprostoty.pl można znaleźć prawie 200 nagrań, w których eksperci prezentują asortyment z oferty:

źródło: www.smakprostoty.pl/filmy

Grzegorz z mniammniam.pl serwuje nagrania ze smakowitymi przepisami:

źródło: www.mniammniam.com/Dunska_zupa

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij